ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092840
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ATA MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2329 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 3. İCRA DAİRESİ
2019/2329 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 44752 Ada, 1 Parsel, ATA Mahalle/Köy(ESKİ SUSUZ-İMAR MAHALLESİ), 27 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı istenilen taşınmazın bulundğuğu ana taşınmazın özellikleri; Ayrık nizamda 4 blok halinde inşa edilmiştir. Satışı istenilen taşınmaz C blokta bulunmaktadır. 4 blok parsel etrafı beton duvarla çevrili, site içinde oyun parkı, yeşil alan, otopark bulunmaktadır.Cblok ayrık nizam betonarme karkas olarak bodrum+zemin+10 normal kat+çatı katı olarak inşa edilmiştir.Bina dış cephesi akrilik esaslı renkli dış cephe boyası ile kaplıdır.Bina giriş kapısı camlı demir alüminyuk profildir.Bina girişinde, merdivenlerde, katlarda zeminler mermer kaplıdır.Merdiven korkulukları profil demirdendir.Binadan iki adet asansör mevcuttur.Binada bodrum katta sığınak, depo ve zemin katta 3 adet mesken, normal katlarda 4'er adet mesken yer almakta olup binada 39 adet bağımsız bölüm yer almaktadır.Satışı istenilen taşınmazın özellikleri; Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken; 3 Oda, Salon, Antre, Mutfak, 2 Banyo, 1WC, Kiler, 2 Balkondan müteşekkildir.Salon ve odaların zemini laminat parke ile kaplıdır.Duvarları boyalı olup, tavanı boyalıdır.Tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer bulunmaktadır.Mutfak zemini seramik,duvarları su bazlı iç cephe boyası ile boyalı olup tavanları boyalıdır.Mutfak zemini seramik, duvarları su bazlı iç cephe boyası ile boyalı olup tavanları boyalıdır.Mutfak tezgahı ve eviyesi mermer olup teyzgah altında ve üstünde kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır.Banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır.Banyoda dolaplı lavobo, klozet, duşakabin ve duş bataryası bulunmaktadır.WC zemini seramik, duvarları fayans kaplıdır.WC de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır.Pencereler çift camlı ahşap görünümlü PVC doğramadır.Isınma doğalgazlı kat kaloriferli kombi ile sağlanmaktadır. Balkon katlanır cam ile kapatılmıştır.Daire, onuncu katta, bina girişine göre sağ tarafta yer almakta olup, ön ve yan tarafa cephelidir. Bağımsız bölüm net alanı 115,00 m2 ölçülmüştür. Brüt 126 m2 alanlıdır.
Adresi : Dosyasında görülebilir.
İmar Durumu : Dosyasında görülebilir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında görülebilir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2329 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR