ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063081
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ATA MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 126
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1151 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:35
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 11:35
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2019/1151 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Ata Mah., 46196 Ada, 3 Parsel, 1. Kat, 7 Nolu Bağımsız Bölümde bulunan bina, 3498. Caddeye cepheli, üzerinde bodrum, zemin ve 8 normal katlı ve asansörlü olarak inşa edilmiştir. Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Bina girişi, 3498 cadde üzerinden,ön cepheden Yüksek giriş kat seviyesindendir. Binanın imar durumu; Konut, Ayrık nizam,Taks=0.30,Hmax=36.50metre, 36 konut, Yoldan 10.00-20.00 metre çekme mesafelidir.
7 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken;
Keşif esnasında, Bağımsız bölümün konut olarak kirada olduğu anlaşılmıştır. Dairenin dış kapısı çeliktir. Dairede; Antre, Wc, Banyo, Kiler, Salon-Balkon, Oda,Oda,Oda, Mutfak-balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, antre, mutfak, Banyonun zemini seramik kaplamadır. Salon, oda ve antre duvarları boyalı, salon tavanı kartonpiyer yapılı ve boyalı, diğer tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta; duvarları boyalı, tezgâhı ve eviyesi mermerit, tezgah altında ve üstünde suntalam gövdeli ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır. Genel banyoda; zeminler seramik kaplama, duvarlar fayans kaplı,içinde dolaplı lavabo, klozet, kabinli duş yeri, duş bataryası ve süzgeç bulunmaktadır.Balkonun korkulukları demir ferforjedir. İç kapıları hazır panel ahşap doğrama kapıdır. Pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır. Isınma sistemi; Doğal gaz tesisatı ile sağlanmaktadır. (Doğal gaz aboneliği yapılmamıştır.) Arsa” nitelikli ana taşınmaz üzerinde konumlu,1/36 arsa paylı, 1. kat, 7 no.lu "Konut" vasıflı, Antre, Wc. Banyo, Kiler, Salon-Balkon Oda, Oda, Oda, Mutfak-Balkondan oluşan net alanı 126.56 Brüt alanı 157.74 m²
Adresi : Ata Mah. 3498 Cadde. No: 23/7 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 4.530 m²
Arsa Payı : 1/36
İmar Durumu : Belediye sınırları imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:35 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 11:35 - 11:45 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1151 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR