ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062699
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ÇİĞDEMTEPE MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9726 ESAS
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 11:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/9726 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61193 Ada, 3 Parsel, ÇİĞDEMTEPE Mahalle/Köy, 11. kat 46 numaralı bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Çiğdem Mahallesinde Selim Caddesine yaklaşık 50 metre mesafededir. Bina 1103 Sokak üzerinde olup betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında yapılmıştır. Bina iki bodrum kat, zemin kat ve 13 normal kattan oluşmaktadır. Toplam 55 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolama üzeri hazır dış cephe boyalıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlığı fotoselli kayar kapı olup alüminyum doğramadır. Binada iki asansör bulunmaktadır. Açık ve kapalı otopark alanı mevcuttur. Bina yaklaşık 6-7 yıllıktır. Bölge elektrik, su telefon kanalizasyon doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır. Satışı istenen 46 nolu bağımsız bölümün özellikleri; Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire fiili durum itibariyle 3 oda salon antre koridor mutfak 2 banyo wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre koridor zemini gramit seramik döşeli olup duvarlar kısmen kağıt kaplı kısmen boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat döşeli olup duvarlar kısmen kağıt kaplı kısmen boyalıdır. Mutfak zemini granit seramik döşeli olup duvarlar tezgah üzerinde akrilik kaplıdır. Mutfakta granit tezgah, alt üst suntalam mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyolar ve wc duvarları zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır. Ortak banyoda dolaplı lavabo kabinli akrilik duş teknesi ve klozet ebeveyn banyoda dolaplı lavabo, kabinli akrilik duş teknesi, wc'de dolaplı lavabo mevcuttur. Dairede mutfak ve odadan ortak çıkışlı cam kapatmalı balkon ve oda çıkışlı açık balkon bulunmaktadır. Daire iç kapıları lake kaplı doğramaları ise pvc mamüldür. Isınma doğalgaz yakıtlı sistemdir. Bağımsızın net alanı balkon hariç toplam 111m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 29m2 alanlı bir adet balkon mevcuttur.
Adresi : Çiğdemtepe Mah 1103 Sokak Alf 1 Sitesi No 1/46Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 3.158,00 m2
Arsa Payı : 58/3158
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli 84251 nolu parselasyon planı kapsamında E:2.16,HMAX:Serbest yapılaşma koşulları ile konut kullanımında kaldığı söz konuada parselde84251 noluplan notlarının geçerli olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9726 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR