ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050040
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : DEMETGÜL MAH. / DEMETEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 15.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4034 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/4034 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 13835 Ada, 1 Parsel, DEMETGÜL Mahalle/Köy, 3 kat 7 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana bina; 408. Cadde ile 418. caddenin kesiştiği köşede (girişi 418. cadde üzerinden), Ulucan apt. 27 kapı numarasıyla yer almaktadır. Bina; Zemin + 5 Normal kat olarak yapılmış olup, zemin katta dükkânlar normal katlarda 3 olmak üzere toplam 15 adet bağımsız bölüm+dükkânlar bulunmaktadır. Binanın cepheleri mozaik kaplamadır. Bina; zemin kat girişlidir. Giriş camlı demir kapıdır. Giriş holü zemininde karo mozaik kaplama, duvarları ve tavanı sıvalı+boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mozaik kaplama, duvarlar ve tavanı sıvalı boyalıdır. Merdivenler korkulukları demir doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan yapı sınıfı olarak 3/B grubu yapı sınıfına girmekte, Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, Çevresinin yol, banket, kanalizasyon, yeşil alan gibi alt yapı hizmetleri yapılmış olarak, orta gelir gurubunun tercih ettiği yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.Binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
Satışı istenen Bağımsız Bölüm 3.kat (7) Nolu Konut ve Özellikleri: Satışı istenilen bağımsız bölüm Konut; Binanın 3. Katında bulunmakta ve 7 kapı numaralıdır. Bina girişine göre sol konumludur. Konut; Giriş kapısı ahşap tablalı çelik kapıdır. Fiili durum itibariyle; Antre-koridor, 3 Oda, Salon, Mutfak, Banyo, Wc, 1 Balkon mahallerinden oluşmaktadır. 2 oda salona açılmaktadır.Konutun; Antre-koridor zeminleri seramik kaplama, duvarları alçı sıvalı+boyalı, tavanları alçı sıvalı+ boyalı+kartonpiyerlidir. Balkon zemini seramik kaplamadır. Konutun; Mutfak mahal zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplama, tavanı sıvalı+boyalıdır. Mutfakta; balon kapak alt-üst ahşap dolaplar, granit tezgâh+ eviye+mutfak bataryası bulunmaktadır.Konutun; salon mahal zeminleri laminat parke kaplamalı, duvarları ve tavanı alçı sıvalı boyalı ve kartonpiyerlidir. Konutun; 3 oda mahal zeminleri laminat parke kaplamalı, duvarları ve tavanı alçı sıvalı+boyalı, perde bantı şeklinde kartonpiyerlidir.Konutun; Banyo mahal zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplama, tavanı sıvalı boyalı +kartonpiyerlidir. Banyoda; klozet, dolaplı lavabo+ bataryası, duş teknesi üzeri duş kabini+bataryası bulunmaktadır.Tuvalet mahalli; zemin ve duvarları tavana seramik kaplama, tavanı sıvalı boyalıdır. Hela taşı+ lavabo+ bataryası bulunmaktadır.İç kapıları Amerikan panel kapı, Pencereleri PVC doğramalı ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır. Bağımsız bölüm kombi ısıtmalı olup, kombi ve panel radyatörleri takılıdır. Bağımsız bölümün net kullanım alanı 79,00 m2 olup toplam 3,50 m2 alanlı 1 adet açık balkonu mevcuttur.
Adresi : Demetgül Mah 418 Cad 27 Nolu Ulucan Apt 3 Kat No: 7 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 363,00 m2
Arsa Payı : 40/832
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4034 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR