ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012870
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : KARACAKAYA MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Bulunduğu Kat : 11
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 19.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2019 10:55
İkinci Satış Günü
:
09.09.2019 10:55
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2019/5 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Karacakaya Mahallesi, 62200 ada 1 Parselde kayıtlı387.924,00 m² yüzölçümlü ana taşınmazdaki 336/387924 arsa paylı, L Blok 11.kat 67 No lu mesken;
Ana Gayrimenkulün Özellikleri:
Bina; zemin + 12 +3 bodrum katlı betonarme olarak yapılmıştır. Bina,doğalgazlı,mekezi sistem kalorimetre ile ısıtılmaktadır.Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina güvenlikli, açık otoparklı, çocuk oyun alanlı, açık ve kapalı spor alanlı site içerisinde yer almaktadır.3 Adet asansör bulunmaktadır.Binanın 1- 5 yıllık olduğu kanaatine varılmıştır.
67 nolu bağımsız bölümün özellikleri;
Meskenin giriş kapısı çelik kapı olarak yapılıdır.Mesken keşif tarihinde, boş ve konut olarak kullanılmaktadır.Bağımsız bölüm mahallen: giriş,hol, 3 oda,1 salon,mutfak, WC ve banyodan müteşekkildir.Mutfak döşemeleri laminat parke ve ıslak hacimlerin döşemeleri duvarları tavana kadar seramik Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke yapılmıştır WC ile banyo armatürleri mevcut değildir. Mermerit mutfak tezgâhı ve ahşap mutfak dolapları yapılıdır. Pencereler ahşap görünümlü PVC olup Çift camlıdır.Bağımsız bölüm merkez sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır Meskenin faydalı kullanım alanı Fen Bilirkişisi tarafından mahallinde içten içe yapılan ölçülere göre net 136m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Karacakaya Mahallesinde, Çevreyolu Batıkent Yuva Çıkışı Üzerinde Mahallinde, Mebuskent Sitesi L Blok 11.Kat 67 No Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 387.924,00 m2 (Meskenin 136 m2'dir.)
Arsa Payı : 336/387924
İmar Durumu : Belediye sınırları imar planı içerisindedir .
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :İrtifak Hakkı : AT H:TEK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LEHİNE 2291 M2 LİK
SAHA ÜZERİNDE İRTİFAK HAKKI VARDIR.(Türkiye Elektrik Kurumu SN:5641)
İrtifak Hakkı : AT H:2367 M2 LİK KISIMDA BAŞKENT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GN. MD.
LEHİNE DAİMİ İRTİFAK HAKKI 24/07/1998(Türkiye ElektrikDağıtım A.Ş. S.N.5273)
Kira Şerhi : 1 TL BEDEL KARŞILIĞINDA KİRA SÖZLEŞMESİ VARDIR.(6 ADET TRAFO
YERİ İÇİN 1 ADET DAĞITIM MERKEZİ YERİ)
1. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:55 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/09/2019 günü 10:55 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR