ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944556
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ATA MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9129 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2018/9129 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 44772 Ada, 1 Parsel, ATA Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı, alacaklı bankaya ipotekli taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmazın bulunduğu site 8 adet blok şeklinde ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Daire C Blokta yer almaktadır. Dairenin bulunduğu bina 1 bodrum+ zemin+ 5 normal kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Site etrafı beton duvar üzeri tel çit ile çevrilidir. Site girişinde bariyerli otopark girişi mevcuttur. Site içerisinde beton kaplı açık otopark bulunmaktadır. Sitenin çevre düzeni yapılmıştır. Çocuk oyun alanı ve basketbol sahası mevcuttur. Binada mesken kullanımlı 24 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada iki asansör vardır. Daire, bina girişine göre ön cephede sağ tarafta yer almakta olup, güney batı yönlüdür. 3 oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel kapıdır. Pencere doğramaları pvc olup ısıcamlıdır. Antre zemini seramik kaplı, sabit vestiyer mevcuttur. Salon ve oda laminant parke kaplı duvarları kağıt kaplama odaların duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı duvarları kağıt kaplama, mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde profil kapaklı dolaplar mevcuttur. Wc zemin ve duvarları seramik kaplama hela taşı ve lavabo mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı ayaklı lavabo klozet ve duşa kabin bulunmaktadır. Ebeveyn banyosunda zemin ve duvarlar seramik kaplı duşa kabin bulunmaktadır. Balkonlar oda salon ve mutfak ile irtibatlı olup döşemeleri seramik kaplıdır. oda irtibatlı olan balkon katlanır cam balkon ile kapatılmıştır. Salon ve mutfak irtibatlı olan balkon açık olup balkonda barbekü vardır. ısınma kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı alanı balkon dahil 125,00m 2 dir. Toplam balkon alanı 14,00m2 dir. Taşınmazın ayrıntılı içeriği dosyada mevcuttur.
Adresi : Ata (Susuz) Mah. Ali Turna Cad. Çağlayan Sitesi No:20 C Blok Daire 10 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 17.840 m2
Arsa Payı : 2/416
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9129 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR