ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997569
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : DEMETEVLER MAH. / DEMETEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 54
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/195 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2018/195 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Demetevler, 25 Mart (tapuda Orman Çiftliği) Mahallesi,SSK Blokları,13653ada, 1 parsel, 53.B.A1 TİP BLOK, 3. Kat, 15 nolu bağımsız bölüm satışı istenen taşınmaz SSK Blokları Sitesi içinde konumlu olup parsel üzerinde,40 adet blok yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel İstanbul yolu, Çaldıran ve Mahmudiye caddeleri arsında konumludur.53. blok, 3. kat 15 bağımsız bölüm nolu gayrimenkulün konumlu olduğu 53.Blok, zemin + 3 normal katlı olarak bloknizamda ve betonarme karkas sistemde, inşa edilmiştir.Blokların dış cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Blok girişi, site içinden zemin kattan ve ön cephedendir.Bina giriş kapısı çelik kapıdır.Binada toplam 16 daire, normal katlarda ise 4?er daire vardır. Bina girişinde zeminler, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplı, duvarları 1,20 m yüksekliğe kadar mermer,üst kısımları plastik boyalıdır. Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. 15 Bağ. Böl. Numaralı Mesken;Dairenin dış kapısı çeliktir.Daire, 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Meskenin mutfaktan çıkışlı balkonu PVC doğrama ile kapatılmışve mutfak ile arasındaki duvar kaldırılarak, balkon alanı mutfak içine alınmıştır. Bir odaya salondan girilmekte,Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, antre, mutfak ve banyo zemini seramik kaplıdır. Salon, oda ve antre duvarları saten boyalı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfakta; duvarlar fayans kaplı, tezgahı ve eviyesi mermer, tezgah altında ve üstünde suntalam gövdeli ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır. Sıca ksu şofbeni bulunmaktadır.Banyoda; duvarlar seramik kaplı olup, içinde dolaplı lavabo, klozet, kabinli seramikten duş yeri, duş bataryası ve süzgeç bulunmaktadır. İç kapıları hazır panel kapıdır.Pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır. Isınma sistemi; doğal gazlı merkezi sistem kaloriferlidir. Daire, 3. son katta, bina girişine göre, sol yan ve arka tarafta olup, keşif tarihi itibariyle malikin eski eşi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. bağımsızın net alanı, daire kullanımına katılan balkon alanı dahil 54,00 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Demetevler, 25 Mart (Tapuda Orman Çiftliği) Mahallesi,Ssk Blokları,1/53 Blok, 3 .Kat 15 Nolu Mesken Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 47.410 m2
Arsa Payı : 1164/787232
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1( Oranda değişiklik olması halinde, tahsil tarihindeki mevzuat hükümleri uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Demetevler, 25 Mart (tapuda Orman Çiftliği) Mahallesi, 13653ada, 1 parsel, 54.B.B2 TİP BLOK, 3. Kat, 15 nolu bağımsız bölüm. Satış istenen taşınmaz SSK Blokları Sitesi içinde konumlu olup parsel üzerinde,40 adet blok yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel İstanbul yolu, Çaldıran ve Mahmudiye caddeleri arsında konumludur. 54. blok, 3. kat 15 bağımsız bölüm nolu gayrimenkulün konumlu olduğu 54. Blok, zemin + 3 normal katlı olarak bloknizamda ve betonarme karkas sistemde, inşa edilmiştir.Blokların dış cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Blok girişi, site içinden zemin kattan ve ön cephedendir.Bina giriş kapısı ferforje demirdoğramadır.Binada toplam 16 daire, normal katlarda ise 4?er daire vardır. Bina girişinde zeminler seramik kaplı, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mozaik olup, yan duvarları 1,20 m yüksekliğe kadar hazır renkli sıvalı,üst kısımları plastik boyalıdır. Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. 15 Bağ. Böl. Numaralı Mesken;Dairenin dış kapısı çeliktir.Daire, 2 oda, salon, antre, mutfak ve banyodan oluşmaktadır. Mesken içinde bir odaya salondan girilmektedir. Ayrıca 1 oda ve mutfak bina aydınlığına bakmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, antre, mutfak ve banyo zemini seramik kaplıdır.Salon veoda duvarları saten boyalı, antre duvarları kağıt kaplı,tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfakta; duvarlar saten boyalı, tezgahı ve eviyesi mermerit, tezgah altında ve üstünde meşe kaplama kapaklı ahşapmutfak dolapları bulunmaktadır. Banyoda; duvarlar seramik kaplı, tavanı dekoratif polistren köpük kaplı ve kartonpiyerliolup, içinde dolaplı lavabo, kabinli köşe duş teknesi, klozet,duş bataryası ve süzgeç bulunmaktadır.
İç kapıları hazır panel kapıdır.Pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır. Isınma sistemi; doğal gazlı merkezi sistemkaloriferlidir.Daire, 3. son katta bina girişine göre sol yan (bitişik cephe) ve arka tarafta olup bağımsızın net alanı 47,00 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Demetevler, 25 Mart (Tapuda Orman Çiftliği) Mahallesi,Ssk Blokları,1/54 Blok Daire 15 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 47.410 m2
Arsa Payı : 1116/787232
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1 ( Oranda değişiklik olması halinde, tahsil tarihindeki mevzuat hükümleri uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/195 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR