ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 156 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039242
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YUVAKÖY MAH. / MACUNKÖY
: 156
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/24974 Esas
Muhammen Bedeli
:
425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2015/24974 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 14997 Ada, 1 Parsel, YUVA Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm. Bilirkişi raporuna göre. Dairenin girişinde çelik kapı vardır. Daire antre, salon, 4 mutfak, wc, 2 banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Antre duvarları ahşap lambri kaplı, koridor salon ve odaların duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Antrede sabit dolap vestiyer vardır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı granit, evyesi çelik, tezgah alnı granittir. Tezgah alt ve üst ahşap mutfak dolapları ve aspiratörü vardır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, alüminyum asma tavanlıdır. Yarım ayaklı lavabo ve duş bataryası vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı alüminyum asma tavanlıdır. Dolaplı granit tezgahlı lavabo, küvet, duş kabini, duş bataryası ve klozet vardır. Ebeveyn banyo zemini ve duvarları seramik kaplı alüminyum asma tavanlıdır. Yarım ayaklı lavabo ve duş bataryası vardır. Balkonların zemini ve duvarları seramik kaplı alüminyum asma tavanlıdır. Dolaplı granit tezgahlı lavabo, küvet, duş kabini, duş bataryası ve klozet vardır. Ebeveyn banyo zemini ve duvarları seramik kaplı alüminyum asma tavanlıdır. Yarım ayaklı lavabo ve duş bataryası vardır. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Bir tanesi cam balkon sistemi ile kapatılmış olup kombi bu balkondadır. Balkonların toplam alanı 25 m² dir. İç kapılar ahşap doğrama, pencereleri ahşap doğrama ve ısıcamlıdır. Daire güneş görmekte olup doğalgaz kombili kat kalorifer ile ısıtılmaktadır. Halen sahibi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Yuva Mahallesi, 2030. Cadde, Yıldız Saray Sitesi F Blok No:2/15 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 156 m²
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/24974 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR