ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 150 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130903
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : MACUN MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 4+1
: 150
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6639 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2019/6639 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 14833 Ada, 5 Parsel, MACUN-1 Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı, dubleks konut niteliğindeki, alacaklı bankaya ipotekli taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmaz bitişik nim ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup 1/2 bodrum+ zemin+ çatı aralı kat olmak üzere toplam 3 katlıdır. Giriş kapısı laminant ahşap görünümlü çelik kapıdır. Yapının cepheleri mantolama üzeri akrilik boya yapılmıştır. Bina girişi merdiveni mermer kaplıdır. Asansörü yoktur. Kapalı otopark alanı bulunmamaktadır. Binanın yaşı 25-30 yıl kadardır. Bina güney, kuzey-doğu yönlüdür. Fiili durumda zemin katta antre, salon, mutfak, balkon, wc, çatı aralı katta, antre, 3 oda, banyo, hol ve teras, yarım bodrum katta 1 oda ve hol alanlarından oluşmaktadır. Bina toplamda 4 oda, salon, mutfak, banyo, wc, hol ve balkon alanından oluşmaktadır. Pencereler ısı camlı, cilalı masif ahşap doğrama, iç kapıları cilalı masif ahşap doğramadır. Doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Antre ve mutfak zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Salon ve oda döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde suntalam dolaplar mevcuttur. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Hela taşı ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Banyo üst katta olup zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı sıva üzeri boyalıdır. Banyoda duş teknesi duşakabin, klozet ve hilton lavabo vardır. Ön cepheye çıkan zemin balkonunun çıkışı salondan olup döşemesi seramik kaplıdır. Arka cepheye çıkan zemin kat balkonunun çıkışı mutfaktan olup döşemesi seramik kaplıdır. Üst kata beton üzeri ahşap basamaklı ve korkuluklu merdiven ile ulaşılmaktadır. Üst antre zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten, tavanları plastik boyalıdır. Üst kat odaların döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyer vardır. Üst katta ön ve arka cephede 2 adet balkon olup zemini seramik, duvar üstü demir küpeştelidir. Bodrum katta 1 oda ve hol olup; tabanlar seramik, duvar ve tavanlar sıva boyalıdır. Meskenin net faydalı alanı balkon alanları dahil 150,53 m2 dir. Balkon alanları toplamı 30,34m2 dir. Taşınmazın ayrıntılı içeriği dosyada mevcuttur.
Adresi : Uğur Mumcu Mah. 1668 Sk. 8/4 (Giriş Kapısında 32 Yazmaktadır) Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 1.913 m2
Arsa Payı : 137/1920
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. (zemine yönelik 7 m2 lik kısımda şuyulandırma vardır)
1. Satış Günü : 06/04/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6639 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR