ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 130 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066075
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : PAMUKLAR MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9076 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2019/9076 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmaz Özellikleri:
Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61526 Ada, 14 Parsel, Pamuklar Mahalle 2. Bodrum kat, 1 nolu mesken: Ana Bina ve Özellikleri: Bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. 3 Bodrum+ Zemin + 3 Normal Kat olmak üzere toplam 7 kat 21 Bağımsız bölümlüdür. Binanın dış cephesi,ısı yalıtımlı üzeri akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Asansör mevcuttur. Bölgede Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Çöp Toplama, Doğal Gaz ve Otobüs, gibi tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. Okul, park, camii, çarşı, pazar gibi alanlara çok yakın konumdadır.
1 Nolu Bağımsız:
Mesken (Daire); Binanın Güney ve Doğu yönüne cephelidir. Giriş kapısı, çelik kapıdır. İç kapılar, Amerikan panel ahşap kanatlı kapıdır. Pencereler pvc doğramalı ve çift camlıdır. 2.Bodrum katında 1 Nolu Mesken (Daire); Giriş (Koridor) + 1 Salon + 3 Oda + 1 Sandık odası + Mutfak + Banyo + Wc + 1 cam balkon dan ibaret olup; bu katta Kapıcı dairesi eklentili (1+1) + Isı merkezi + depo + Sığınak mahallerden oluşmaktadır. Giriş koridoru yer döşemeleri granit seramik, duvarlar kağıt kaplama, tavan plastik boyalıdır. Salon ve odaların zeminleri ahşap laminat parke, duvarlar saten, tavanlar ise plastik boyalıdır. Salon, mutfak, koridor ve odalarda kartonpiyer mevcuttur. Mutfak yer döşemesi granit seramik, duvarlar saten boyalıdır. Alt ve üst dolapları parlak desenli yapışkan folyo malzemedendir. Mutfak tezgahı granit malzemedendir. Alt ve üst dolap arası duvar kabartma desenli fayans kaplıdır. Banyo, Wc zeminleri ve duvarları tavana kadar gre seramik kaplıdır. Banyoda, duşa kabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Isınma; Doğal gaz yakıt sistemine göre yapılmış kat kombili ve alüminyum petek radyatörlüdür. Mesken'in net alanı 130,81 m², Faydalı kullanım alanı 130,81.-m² dir.
Adresi : Pamuklar Mah 657. Sokak 3/1 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 1.061 m²
Arsa Payı : 47/1061
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 katlı konut alanıdır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Belediye gelirleri kanununa göre kısıtlıdır. Diğer bilgiler tapudan alınır.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9076 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR