ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 105 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115721
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YUVAKÖY MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4866 ESAS
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:55
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 10:55
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/4866 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Yuva Mahallesi 43169 ada 1 parsel'de kayıtlı 5.820 m² yüzölçümüne sahip arsa niteliğindeki ana taşınmazda 116/5820 arsa paylı A Blok Zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm satılacaktır. Taşınmazın yer aldığı site 4 bloklu olup kuzeyde 2108.Cadde, batı tarafta 2111.Cadde ve diğer cephelerde komşu parseller ile çevrelenmiş imar parseli üzerinde inşa edilmiştir. Çevresinde Halil Tunç Parkı ve çeşitli konut siteleri bulunmaktadır. Ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum zemin kat ve 6 normal kattan oluşmaktadır. Bİna 8-10 yıllıktır. Blokta 14 adet konut nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Satılacak olan 1 nolu bağımsız bölüm Güney-doğu-kuzey cepheli konutun giriş kapısı çelik kapıdır. 3 oda, salon, antre-hol, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik kaplı ve duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminant parke döşeli olup duvarları boyalıdır. seramik kaplı ve duvarları boyalıdır. Mutfak zeminleri seramik kaplı olup duvarları tezgah üzerinde seramik, kalanı boyalıdır. Mermer tezgah alt üst sunta mutfak dolabı mevcuttur. Banyolarda zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup ortak banyoda dolaplı lavabo klzet ve kabinli akrilik küvet mevcuttur. Ebeveyn banyosunda düş bataryası mevcuttur. WC 'de zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet mevcuttur. Konutun mutfaktan ve salonda ortak çıkışlı ve bir odadan çıkışlı olmak üzere toplam 2 adet balkonu mevcuttur. Cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Konutun doğalgaz yakıtlı ısınma sistemi mevcuttur. İç kapıları panel pencere doğramaları pvc'dir. Bağımsızın net alanı balkon hariç toplam 105 m² olarak ölçülmüştür. Toplam 18 m² alanlı 2 balkon hacmi mevcuttur.
Adresi : Kardelen Mah. 2111.Cadde Gökbulut Sitesi A Blok No:1-A/1 Yenimahalle
İmar Durumu : Ayrık nizam 6 normal kat
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4866 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR