ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahale'de 140 m² daire icradan satılıktır

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200106
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YEŞİLEVLER MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 18
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/242 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
26.10.2020 14:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
GAYRİMENKUL
SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/242 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Yeşil Evler Mahallesi, 60489 Ada, 7 Parsel, B Blok, 4. Kat, 15 nolu Bağımsız Bölümde bulunan taşınmaz; B Blokta 4. Katta yer almaktadır. Taşınmaz 923/1 sokak cephesinde olup güney cephelidir. Yakın çevresinde lise, ilköğretim ve kolej gibi eğitim kurumları yer almaktadır. Taşınmaz belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ana Taşınmaz Özellikleri: Bina B Blok 18 katlı, 64 bağımsız bölüm içermektedir. Bina 1 bodrum + zemin + 16 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bina çevresinde açık otoparklar bulunmaktadır. Binada asansör, kapalı otopark, sesli görüntülü diafon sistemi bulunmaktadır. Site içerisinde bulunmakta olup, sitede spor alanları yürüyüş yolları bulunmaktadır. 7/24 güvenlik ve jeneratör bulunmaktadır. Bağımsız Bölüm Özellikleri: Taşınmaz konut nitelikli olup B blokta 4. katta yer almaktadır. Bina girişine göre sol arka tarafta olup, güney cephelidir. Projesine göre yasal net kullanım alanı 140 m² (brüt 157,40 m²) olarak tespit edilmiştir. Projesinde ve mahallinde; Salon, 4 oda, mutfak, banyo, wc, duş, antre, hol ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları mobilya, pencereleri pvc doğramadır. Salon ve oda zeminleri laminant parke,salon duvarlar duvar kağıdı kaplamadır. Antre ve hol zeminleri seramik kaplama, duvarları saten alçıdır. Mutfak duvarları saten alçı, zemini seramik kaplamadır. Mutfak dolaplarında 5 li ankastre set bulunmaktadır (fırın, ocak, davlunbaz, bulaşık makinası, mikrodalga fırın). Wc ve banyo zemini seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyoda asma klozet, hilton dolaplı lavabo ve tekneli duşakabin bulunmaktadır. Salon, tüm oda ve antre tavanı kartonpiyer dekorludur. Isıtma sistemi olarak doğal gazlı merkez sistem ısıtma bulunmaktadır. Mahal borçlunun babası tarafından mesken niteliğinde kullanılmaktadır. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Yeşilevler Mahallesi 926. Cadde B Blok Apt. No: 25B/15 Yenimahalle / ANKARA
İmar Durumu : Taşınmazın Yenimahalle Belediyesi 1/1000 ölçekli 84220 nolu parselasyon planı kapsamında; E:1,20, TAKS:0,25, Hmax:Serbest yapılaşma koşullarında konut kullanımında kaldığı tespit edilmiştir. (Müdürlüğümüz dosyasında geniş evsafı mevcuttur.)
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 99 TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır. (Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş: Genel Müdürlüğü lehine yıllık 1 TL bedel karşılığında 04/05/2012 tarihinden itibaren 99 yıl süre ile kira şerhi) (Dosyada mevcut tapu kaydında olduğu gibidir.)
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 20/10/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale damga vergisi, tapu alım harcı, K.D.V. ve taşınmazın tahliye ile teslim giderleri alıcıya ait olacaktır. K.D.V. ve İhale damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale düşecektir. Ayrıca tellâllık harcı, tapu satım harcı ile taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (İİK.'nun 206. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince: Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/242 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.'nun 127. Maddesi gereğince; iş bu satış ilanının , tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR