ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da müştemilatlı ev bahçesi icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036763
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : AKŞEMSETTİN MAH. / PLEVNE
: 438
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/45695 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2014/45695
ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 183 Ada, 11 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, adresi: Akşemsettin mah. Papatya sok. Rıfat Akkan Aprt. no 19 Sincan / Ankara şeklindedir. Ankara ili Sincan ilçesi Akşemsettin mah. Papatya sokakta bulunan 183 ada 11 parseli teşkil eden tarla vasıflı taşınmaz her türlü alt yapısı mevcut, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip bir bölgededir. Parsel Papatya sokak ile Çengel sokağın köşesindedir. Parsel içerinde iki katlı, her katta bir konut olmak üzere toplamda 2 konut olan bir yapı vardır Binanın yaklaşık olarak oturum alanı 120 m² dir. Ayrıca parsel içerisinde depo ve kömürlük tarzı bakımsız, yıpranmış, ekonomik değeri kalmamış yapılar vardır. Binanın çevresi eskimiş duvar üzeri tel örgü ile çevrilidir. Parsel içerisindeki yapı eski, yıpranmış ve bakımsız haldedir. Tarlanın üzerinde bulunan gayrimenkul zemin katta ve üst katta 3+1 şeklinde 2 adet meskenin zemin katındaki meskende antre-koridor, 3 oda , salon, mutfak, banyo-WC ve 1 balkon mahallerinden ibaret olup yaklaşık 120 m², 1. kattaki mesken ise; antre-koridor, 3 oda, salon, mutfak, banyo-WC ve 2 balkon mahallerinden ibaret olup yaklaşık 125 m² alanlıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Dış kapısı demir, pencereleri PVC doğramadır. Parselin alanı 438 m²dir. Parsel tarla vasıflıdır. Ancak imarlı parseldir. Çevresinde yapılaşma çok büyük oranda tamamlanmıştır. Çevresinde çoğunlukla 3,4 ve 5 katlı konut kullanımlı yapılar vardır. Parselin imar durumu 3 katlı ayrık nizamlı, konut kullanım alanı olup, komşu parsellerden çekme mesafeleri vardır. Parsel kuş uçuşu yaklaşık Bosma cadddesine 500 metre, Ayaş caddesine 720 metre, Ankara çayına 400 metre, Ankara Ayaş yoluna 680 metre, Sincan Kaymakamlık binasına 1,1 km, Batı adliyesine 2,8 km mesafededir.
Yüzölçümü : 438,00 m2
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 11:40 - 11:43 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 11:40 - 11:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/45695 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR