ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 90 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115108
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10871 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/10871 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 4248 Ada, 1 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, A Blok 4.kat 17 no'lu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Osmanlı Mah. Mimar Sinan Caddesi. Özgüven91 Kooperatifi A blok Çiçek Apt. No:93/17dır. Ana Bina ve Özellikleri:Taşınmaz, 8 bloklu site içinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu A Blok, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi Mimar Sinan Caddesi cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 4 normal katlıdır. Binada, bodrum katta ortak alanlar, zemin katta ve normal katların her birinde 4'er adet mesken olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır.Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina giriş holü, kat holleri ve merdivenlerin zeminleri dökme mozaik kaplı, duvarları boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın açık otoparkı vardır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.Kıymet Takdiri istenen 17 Nolu Bağımsız Bölüm ve Özellikleri:Mesken fiili durumda A Blok 4. katta yer almaktadır. Mesken, yola ve bina girişine göre sol-ön tarafta, kuzeydoğu ve güneydoğu yönüne cephelidir.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır.Mesken fiili olarak antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Meskenin odalarından 1 tanesi salona açılmaktadır. Meskenin salon ve salona açılan oda zeminleri ahşap parke kaplı, diğer oda zeminleri marley kaplı, tümünün duvarları boyalıdır.Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır.Meskenin mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır.Meskenin mutfak mahallinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermer tezgah mevcuttur.Meskenin mutfak çıkışlı balkonu ara duvar kaldırılarak mutfağa dahil edilmiştir. Diğer balkonu açıktır.Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup askı lavabo, duş bataryası ve klozet mevcuttur.Meskenin WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur.Meskenin iç kapıları eski tip yağlı boyalı ahiap, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğal gazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır.Mesken, fiili olarak net (mutfağa katılan balkon dahil) ~90 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca 5 m² alanlı 1 adet açık balkonu mevcuttur.
Yüzölçümü : 10.989,00 m2
Arsa Payı : 1/145
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10871 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR