ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 6+2 müstakil konut icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052079
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 6+2
: 190
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 19.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1431 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/1431 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1127 Ada, 4 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, Kıymet takdiri istenilen konutun bulunduğu parselin özellikleri; 1127 ada 4 nolu parsel içerisinde 2 katlı kargir vardır. Parselin tamanı 157,00 m2 olup ara parsel konumundadır. Bölgede benzer özelliklerde inşa edilmiş tek katlı ve 2-3 katlı müstakil yapılar mevcut olup çoğunlukla konut amaçlı kullanılmaktadır. Parsel kirazlı sokağa cephedir. Bölgenin ana arterlerinden olan mavi yıldız caddesi ne yaklaşık 150 m samsun caddesi ne yaklaşık 200 m mesafededir. Bu yollar yapılı ve asfaltı dökülmüş vaziyettedir. Okul, hastane vb.kamu kurumlarına çarşı, pazar, cami, market, park alışveriş merkezlerine yakın konumludur. Bölgede elektrik,su,yol,kanalizasyon,otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Binanın özellikleri; Parsel üzerindeki yapı, bitişik nizamlı inşa edilmiş müstakil yapıdır.Yol kotu altı 1 yol kotü üstü 1 kat olmak üzere 2 katlı olarak inşa edilmiştir. Her iki kat da ayrı ayrı mesken olarak kullanılmaktadır. Dış cephesi ön cephede mantolamalı olup sıva üzeri boyalıdır. Çatısı kiremit kaplıdır. Parsel giriş kirazlı sokak üzerinden sağlanmakta olup alt kat ile üst kat girişleri ayrıdır. Zemin kat,yol kotunun kısmen altında kalmaktadır. Komşu parsellerle arasında kısmen bahçe duvarı mevcuttur.Parsele giriş kanatlı demir kapı vasıtasıyla sağlanmaktadır. Alt katın ön tarafında küçük bir avlu/bahçe alanı mevcuttur. Meskenin özellikleri; Binanın alt katında, 3 oda , 1 salon, antre-koridor,mutfak,banyo,wc den oluşan 1 mesken üst katında 3 oda,1 salon,antre-koridor,mutfak,banyo,wc ve teras tipi balkon vardır. Antre zemini seramik kaplı, duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Salon ve odaların zemini marley parke kaplı olup üzeri yer yer parke ile kapatılmıştır. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Wc ve banyo zeminleri ile duvarları tavana kadar serimak kaplıdır. Wc de lavabo ve alaturka hela taşı bulunmaktadır. Banyoda lavabo ve duş tertibatı vardır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarlar alt ve üst dolap arasında seramik kaplı diğer kısımlarsa sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta mermer tezgah, mermer, eviye tezgah altında ve üstünde ahşap mutfak dolapları mevcuttur. İç kapılar kısmen panel kapı kısmen kontraplak pres kapıdır. Pencereler üst katta ahşap doğrama, alt katta PVC doğrama ısıcamlıdır. Daire dış kapısı her iki katta da çelik esaslıdır. Meskenler soba ile ısıtılmaktadır. Yerinde yapılan ölçümlere göre alt kat yaklaşık 90 m2 üst kat 100 m2 olmak üzere toplam 190 m2 dir.Mesken kuzeybatı ve güneydoğu cepheli ve bu yönlerden güneş görür durumdadır. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gereğince yıl sonuna kadar ev ve dükkanlarda kdv oranı %18 olanlara 2019 yılı sonuna kadar %8 olarak uygulanacağından 8 olarak uygulanmıştır.
Yüzölçümü : 157,00 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir dosyasından mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 10:50 - 10:53 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:50 - 10:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1431 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR