ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183229
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MALAZGİRT MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 4+1
: 117
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 02.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10417 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
03.09.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/10417 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 832 Ada, 7 Parsel, MALAZGİRT Mahalle/Köy, 3. Kat, 4 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Malazgirt mah. Şan sok. Kincaklar apt. no 5/4 Sincan / Ankara şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu parselde; Ayrık nizam tarzında yapılmış, Zemin kat + 3 Normal Kat + 1 Bodrum kattan oluşan 5 Katlı bina mevcuttur. Bu binanın tüm katlarında meskenler mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolamalı, Ön cephesi Alucobond Alüminyum kaplı olup diğer cepheleri akrilik boya ile kaplıdır. Bina giriş kapısı Eskitme desenli kompozit kaplama alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdiven basamakları granit kaplamadır. Merdiven korkulukları Alüminyum borudandır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Binada asansör bulunmamaktadır. 3. Normal katta ve Batı, Doğu ve Kuzey cephesinde bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Mahallinde yapılan incelemeye göre taşınmaz net 117,13 m2, brüt 134,69 m2 alanlıdır. Dosya içerisinde bulunan brüt alan hatalıdır. Mesken 4 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Döşemeler; salon ve odalar laminant parke kaplı, hol, antre, mutfak, banyo, wc seramik kaplı. Balkonlar seramik kaplıdır. Duvarlar; Salon, 3 Oda Duvar kağıdı kaplı, 1 Oda, hol, antre ve mutfak duvarları alçı sıva üzeri su bazlı boya, mutfak dolap arası seramik, banyo ve wc seramik kaplıdır. Tavanlar; Salon, odalar, hol, antre, mutfak, plastik boyalıdır. Salon, Odalar pencere önleri kartonpiyerli veya ışık bantlıdır. Banyo ve wc 30X30 Alüminyum perfore Asma Tavan kaplıdır. Mutfak; Dolaplar Lake kaplı mdf kapaklı olup, tezgâh granittir. Ankastre ürünler bulunmaktadır. Mutfak modüler hazır mutfaktır. Banyolarda; duş-a kabin, Hilton lavabo ve klozet mevcuttur.Wc; Alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur.Doğramalar; Ahşap görünümlü Pvc doğrama olup, camlar ısıcamlıdır.İç Kapılar; Lake desenlipanel kapıdır.Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz. Keşif günü itibariyle radyatörleri takılıdır. Taşınmaz iyi kalitede malzeme ve işçiliğe sahip olup, genel olarak bakımlı bir meskendir. Taşınmazın keşif esnasında mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 365 m2
Arsa Payı : 95/365
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 06/08/2020 günü 11:20 - 11:23 arası
2. Satış Günü : 03/09/2020 günü 11:20 - 11:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10417 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR