ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049462
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMAL MAH. / YENİKENT
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10276 Talimat
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/10276 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 511 Ada, 7 Parsel, YENİKENT/MUSTAFAKEMAL Mahalle/Köy, 1.KAT 9 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, taşınmazın açık adresi Mustafa Kemal Mahallesi Ebru Sokak no 14/9 sincan Ankaradır.Bina ayrık nizam ve Betonarme tarzında inşa edilmiş olup bodrum, zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır.Bodrum katta 2 adet, zemin katta 6 adet ve normal katlarda 4'er adet mesken olmak üzere toplam 20 konut bulunmaktadır.Bina giriş kapısı ahşap görünüşlüdür. Asansör 1 tanedir.Binanın giriş zemini, merdiven ve kat hollerinde zeminleri yan duvarları 1,20 m mermer üstü boyalıdır.Otoparkı bulunmaktadır.Binanın yaklaşık 4 yaşında yapı olduğu tespit edilmiştir.Bölge Doğalgaz, Elektrik, Haberleşme, Kanalizasyon, Su ve Otobüs gibi belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Kıymet takdiri istenen bağımsız bölüm 1. katta olup girişe göre sol arka cephede yer almaktadır. Bağımsız bölüm 2 cephelidir.Daire fiili durumda antre-koridor, 4 oda, salon, mutfak, 2 banyo, WC ve 2 balkondan oluşmaktadır.Giriş kapısı çelik kapıdır ve iç kapıları mobilya tipidir.Antre ve koridor zeminleri seramik döşeli olup duvarları boyalıdır.Salon ve odaların; zeminleri laminant parke, duvarları boyalıdır.Mutfak zemini seramik döşelidir. Mutfak tezgahı mermerit kaplama olup alt ve üst suntalam dolap vardır. Mutfak balkonu kapalı cam balkondur. Isınma sistemi doğalgazlı olup kombi mevcuttur.Banyo; zemini ve duvarları seramik kaplı olup içerisinde duşakabin, hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır.Fiili olarak meskenin net faydalı alanı (16,63 m² balkonların alanı dahil) 140,64 m² olarak ölçülmüştür.Taşınmaz hali hazırda borçlu maliki tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyaya ibraz edilmiştir.
Adresi : Mustafa Kemal Mahallesi Ebru Sokak no 14/9 sincan Ankara
Yüzölçümü : 1.386,00 m²
Arsa Payı : 72/1386
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 29/06/2015 tarih ve 23385 yevmiye numaralı AT 6306 sayılı kanun gereğince 74525 yapı kimlik numarası ile riskli yapıdır şerhi mevcuttur,diğer durumlar tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 11:10 - 11:13 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 11:10 - 11:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10276 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR