ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 4+1 çatı aralı daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063604
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MARAŞAL ÇAKMAK MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 4+1
: 116
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/229 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/229 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 13 Ada, 25 Parsel, MARAŞAL ÇAKMAK Mahalle/Köy, 4. Kat, 25 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Maraşal çakmak mah. Ankara cad. no 103/25 Hicret aprt. Sincan / Ankara şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu bölge ve ana binanın özellikleri :Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine yakın mesafede, Sincan Belediyesinin Doğusunda ve kuş uçuşu 1,50km mesafede, Atatürk Caddesine 560 metre, Ankara Caddesi üzerinde yer almaktadır. aşınmazın yapı sınıfı 3-A olup, 2019 yılı yapı yaklaşık maliyeti 980,00TL/m2'dir. (Yapı sınıfının birim fiyatı, 16 Mart 2019 Cumartesi Tarihli ve 30716 sayılı Resmî Gazete?deyayımlanan Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın 2019 yılı inşaat metrekare yaklaşık maliyetleri listesinden alınmıştır.) Bina yaklaşık 21-30 yaşında olup, yapısal değeri %25 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Parselin topoğrafik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın bulunduğu parseldeki bina betonarme tarzında 2 bodrum + zemin + 4 katlı inşa edilmiş olup, 26 adet daire ve 3 adet dükkan bulunmaktadır. Bahçede açık otoparkı mevcuttur. Binanın dış cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina içi merdivenleri ve sahanlıkları mozaik ile kaplı olup, korkulukları demir doğramadır. Taşınmazın özellikleri : Değerleme konusu gayrimenkul net 116m2 (balkonlar dahil); 4 oda-salon-mutfak-2 antre-wc-banyo-ebeveyn banyo ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Alt katta 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 balkon, üst katta antre, oda ve ebevyen banyosu bulunmaktadır. Odalardan birisine salondan girilmektedir. Bodrum katta kömürlüğü bulunmaktadır. Taşınmaz binanın 4. Katında ön-yan tarafa cepheli konumda (Doğu-Güney) yer alan bir dairedir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları duvardan dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon, antre ve odalarda laminant parke, mutfakta seramik, banyo, ebeveyn banyo ve wc de mozaik ile kaplıdır. Duvarlar mutfakta seramik, banyo, ebeveyn banyo ve wc de yarıya kadar seramik, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları profilli suntalam kapaklı olup, tezgahı mermerdir. Wc de hela taşı ve ayrı lavabo yeri, banyoda lavabo ve duş yeri, ebeveyn banyoda duş yeri mevcuttur. Pencereler çift cam üniteli pvc, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Dubleks merdiveni beton olup, üzeri halı kaplıdır. Net kullanım alanı 116m² (Balkonlar Dahil)'dir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Ek 25 Nolu Kömürlük eklentisi mevcuttur.
Yüzölçümü : 980,00 m2
Arsa Payı : 37/980
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:30 - 10:33 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:30 - 10:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR