ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181126
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 81
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8918 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
08.09.2020 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/8918 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 4239 Ada, 1 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, A-3 Blok Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Taşınmazın bulunduğu parselde; Ayrık nizam tarzında yapılmış, Zemin kat + 4 Normal Kat + 1 Bodrum kattan oluşan 6 Katlı bina mevcuttur.Bu binanın tüm katlarında meskenler mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolamalı, akrilik boya ile kaplıdır. Bina giriş kapısı Alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdiven basamakları Karo Mozaik kaplamadır. Merdiven korkulukları demir Doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Binada asansör bulunmamaktadır.Kıymet takdirine konu mesken Zemin katta ve Doğu ve Kuzey cephesinde bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Mahallinde yapılan incelemeye göre taşınmaz net 81,15 m2, brüt 93,32 m2 alanlıdır. Mesken 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Döşemeler; salon, odalar, mutfak, antre ve hol laminant parke kaplı, banyo, wc seramik kaplı. Balkonlar seramik kaplıdır.Duvarlar; Salon, 3 Oda, hol, antre ve mutfak alçı sıva üzeri su bazlı boya, mutfak dolap arası, banyo ve wc seramik kaplıdır. Tavanlar; Salon, odalar, hol, antre, mutfak, wc plastik boyalıdır. Her mekan kartonpiyerlidir.Mutfak; Dolaplar mdf kapaklı olup, tezgâh mermerdir. Ankastre ürünler bulunmamaktadır. Mutfak modüler hazır mutfaktır. Banyolarda; duş ve perdesi, lavabo ve klozet mevcuttur.Wc; Alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur.Doğramalar; Pvc doğrama olup, camlar ısıcamlıdır. İç Kapılar; Eski Ahşap kapıdır.Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz. Keşif günü itibariyle radyatörleri takılıdır. Taşınmaz normal kalitede malzeme ve işçiliğe sahip olup, genel olarak bakımlı bir meskendir. Kömürlük eklentisi mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Sincan İlçesi, Sincan Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, Tuna Sitesi No: 38-A3 Blok Daire 1
Yüzölçümü : 8.729,00 m2
Arsa Payı : 10/1150
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 11:40 - 11:43 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 11:40 - 11:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8918 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR