ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180535
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : TANDOĞAN MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Soba

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9210 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2020 12:00
İkinci Satış Günü
:
18.09.2020 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/9210 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 764 Ada, 1 Parsel, TANDOĞAN Mahalle/Köy, sazpınarı Mevkii, 1.kat 1 no'lu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Tandoğan Mahallesi Yabangülü Sokak No:49/1 Sincan/Ankara'dır Ana Binanın Özellikleri:Bina 764 ada 1 parseli teşkil eden arsa üzerinde yaklaşık 4-5yıl önce inşa edilmiştir.Her türlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmak üzere olan, şehir ve iş merkezlerine yakın bir bölgededir.Bina ayrık nizam, betonarme karkas yapı tarzında zemin + 2 normal katlı olarak inşa edilmiştir.Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır.Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Giriş zemini, merdivenleri ve kat holleri mermer kaplı, yan duvarları ve tavanları plastik boyalıdır.Normal katlarında 2 dairesi zemin katında dükkanları olan binada elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur. Binanın 01.03.2016 tarihinde iskan belgesi alınmıştır.Bağımsız Bölümün Özellikleri Kıymet takdirine konu dairenin girişinde çelik kapı vardır.Daire antre, salon, 3 oda, mutfak, wc-lavabo,banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır.Antre zemini seramik, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı,duvarları vetavanı plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermer, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst mutfak dolapları vardır. Wc-lavabo zemini ve duvarları seramik kaplı,tavanı plastik boyalıdır. Lavabo ve wc taşı vardır.Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı,tavanı plastik boyalıdır. Ayaklı lavabo ve duş bataryası vardır.Balkonların zemini seramik kaplıdır.Alanları toplamı 6,5 m2dir.İç kapılar ahşap panel kapı, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Daire güneş görmekte olup katı yakıt sobası ile ısıtılmaktadır.Halen sahibi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Bağımsız Bölümün Net Alanı(balkonlar dahil) 79 m2 olarak ölçülmüştür.
Yüzölçümü : 413 m2
Arsa Payı : 55/413
İmar Durumu : dosyada mevcut
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 12:00 - 12:03 arası
2. Satış Günü : 18/09/2020 günü 12:00 - 12:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9210 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR