ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180282
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 84
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6276 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/6276 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 4219 Ada, 1 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, C BLOK ZEMİN KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Osmanlı mah. (tapuda Sincan ) mah. Muammer aksoy cad.C blok 60/1 Sincan Ankara şeklindedir.
Ana Binanın Genel Özellikleri;Ana binanın da içerisinde bulunduğu site içerisinde 7 adet blok vardır. Site etrafı çepeçevre kapatılmış olup site içerisine demirli kapıdan girilmektedir. Site içi yürüme ve taşıt yolları ile açık otopark alanları vardır. Ayrıca yeşillendirilmiş alanları ve bahçe tanzimi de vardır. C bloğu teşkil eden ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı, 1 bodrum, zemin ve 4 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 3 daire, zemin katında 2 daire ve bodrum katında 1 daire vardır. Ayrıca zemin katında 1 adet dükkanı vardır.Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolamalı olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır. Binanın ana giriş kapısı ferforje demir doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini ve iç sahanlığı mozaik kaplıdır.Merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik kaplı, merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğalgaz, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Kıymet takdiri istenilen meskenin özellikleri;Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, WC ve 2 adet balkonu vardır.Balkonlar mutfak ve salon çıkışlıdır.Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır.Islak hacimlerden antre, mutfak, banyo ile tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır.Islak hacimlerden mutfak duvarları alçı sıva+plastik boya, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Mutfakta mermer tezgah ve eviye, tezgah altında ve üstünde suntalam esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda hilton tipi lavabo, yerden duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır.WC de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır.Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir.? Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 4. Bölüm, 1. Madde, ğ/3 fıkrasına göre; meskenin balkonlar hariç net alanı 84,00 m2 dir. Balkonların alanı 8,00 m2 dir. Meskenin toplam bürüt alanı 128,25 m2 dir. Mesken üç cepheli ve güneş görür şeklindedir. Mesken borçlu tarafından kullanılmaktadır. 7,00 m2 alanlı Kömürlük eklentisi vardır. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyasına ibraz edilmiştir.
Adresi : Osmanlı Mah. (tapuda Sincan ) Mah. Muammer Aksoy Cad.C blok 60/1 Sincan ANKARA
Yüzölçümü : 10.225 m²
Arsa Payı : 1/135
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Lehine Diğer (Konusu: 775 sy şerhi terkin evrakı gelmiş olup tüm bağımsız bölümler üzerinden ipotekler terkin edilmediğinden işlem yapılamamış olup; evrak sincan KM 69046 no.lu dosyaya takılmıştır.) vesair şerhler Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/08/2020 günü 14:30 - 14:33 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 14:30 - 14:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6276 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR