ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180261
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ANDİÇEN MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11224 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.08.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/11224 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1042 Ada, 11 Parsel, ANDİÇEN Mahalle/Köy, A BLOK 1. KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Andiçen Mahallesi, Gönlübol Caddesi A blok Arım Apartmanı No: 35-A/1 Sincan/Ankara şeklindedir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı A blok bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 1 bodrum, zemin, 4 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 7 kattan müteşekkildir. Binada 5 adet dükkân ve 16 adet mesken nitelikli bağısız bölüm olmak üzere toplamda 17 adet bağımsız bölüm yer almaktadır Binanın cepheleri mantolama üzeri boyalıdır.Bina giriş kapısı Alüminyum doğrama, rüzgârlık kapısı kanatlı ahşap doğramadır. Bina girişinde zemin mermer kaplı, duvarlar 1.20cm kadar mermer, üstü plastik boyalıdır. Merdiven ve kat hollerinde zeminler mermer kaplı, duvarlar 1.20cm yüksekliğe kadar mermer üst kısımlar alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerli ve ışık bandı var.Merdiven korkulukları ferforje süslemeli demir. Binada 1 adet çalışır vaziyette asansör mevcuttur. Binada bodrum katta kapalı ve bina arka kısmında açık otopark alanı mevcuttur.Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
KIYMET TAKDİRİ İSTENEN 1. KAT (1) NO.LU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ:Kıymet takdiri istenen A blok 1. kat (1) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Bina girişine ve Gönlübol sokağa göre sol ön ve yan tarafta yer almakta olup güneybatı yönlüdür. Mesken giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri ısıcamlı ahşap doğramadır. Taşınmaz fiili durumda; Antre, salon, 3 oda, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik duvarları dekoratif kağıt kaplı ve kartonpiyerlidir. Salonzemini laminat parke kaplı, salon duvarları dekoratif kağıt kaplı ve kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat parke kaplı duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir.Mutfak zemin seramik kaplı, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanı köpük ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgâhı mermer olup tezgâh altında ve üstünde pvc kaplama kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalı. Banyoda dolaplı lavabo, klozet, oval duş teknesi ve duşa kabin bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalı, wc de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır.Balkonlar mutfak ve oda ile irtibatlıdır. Oda ile irtibatlı olan balkon yaklaşık Z konumundadır. Doğalgaz kombili sistem kalorifer ile sağlanmaktadır. Yapılan ölçüme göre; taşınmazın net alanı 109,88 m2 olarak ölçülmüş olup, balkonların alanı 12,30 m2dir.
Adresi : Andiçen Mahallesi, Gönlübol Caddesi A Blok Arım Apartmanı No: 35-A/1 Sincan/ANKARA
Yüzölçümü : 1.820 m2
Arsa Payı : 84/3640
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Ankara Batı 2.Aile Mahkemesinin 2018/712 esas sayılı dosyasından 07/08/2018 tarih ve 28934 yevmiye numarası ile ihtiyati tedbir şerhi vardır. Vesair şerhler Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/08/2020 günü 14:40 - 14:43 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 14:40 - 14:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11224 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR