ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155155
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7150 TLMT
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/7150 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1468 Ada, 1 Parsel, TEMELLİ Mahalle/Köy, A-1 blok 5.kat. 21 nolu bağ. böl. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Temelli Mah. İrfan Züm Cad. TOKİ Konutları(44-A Blok) A-1 Blok No:21 Sincan/Ankara'dır.Ana Binanın Genel Özellikleri; Temelli TOKİ konutları olarak bilinen yerleşim biriminde bulunmaktadır.Binanın kapı numarası fiiliyatta 44-A blok olup sağ kenarında A-1 Blok yazmaktadır.Site içi açık otopark alanı, yeşillendirilmiş alanlar ve çocuk oyun alanları vardır.A-1 Bloğu teşkil eden ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı, 1 bodrum, zemin ve 5 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 4 daire vardır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır.Her kata çalışan adet asansörü vardır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğalgaz, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.Kıymet takdiri istenilen meskenin özellikleri; Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, WC ve 1 adet balkonu vardır. Balkon salon ve mutfak çıkışlıdır.Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden antre, mutfak, banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır.Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları alçı sıva+plastik boya, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve eviye, tezgah altında ve üstünde suntalam esaslı ahşap mutfak dolabı vardır.Banyoda seramik lavabo, duş imkanlı alanı, batarya takımı ve klozeti vardır. WC de lavabo ve tuvalet taşı vardır.Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır.Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 4. Bölüm, 1. Madde, ğ/3 fıkrasına göre; meskenin balkonlar hariç net alanı 95,00 m2dir. Balkonların alanı 5,00 m2dir. Meskenin toplam bürüt alanı 120,00 m2dir. Mesken iki cepheli ve güneş görür şeklindedir.Mesken keşif anında boş olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 14.016,00 m2
Arsa Payı : 1/144
İmar Durumu :dosyada mevcut
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 05/06/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7150 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR