ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154076
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : 29 EKİM MAH. / YENİKENT
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10192 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/10192 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 1573 Ada, 12 Parsel, Yenikent/29 Ekim Mahalle/Köy, C Blok 4. Kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satış açıkartılmış olup,Taşınmazın yer aldığı bina, Sincan Yenikent 29 Ekim Mahallesi, Kıbrıs caddesi üzerinde, yerleşim alanları içerisinde bulunmaktadır. Bina 3lü blok halinde betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir.Bina bodrum kat,zemin kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Blokların ön cadde zemin kat cephesinde 2'şer dükkan, normal katlarda 4'er adet mesken olmak üzere bloklarda 16 adet mesken bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolamalı hazır dış cephe boyalıdır. Binanın giriş kapısı arka cepheden olup, kapısı alüminyum doğramadır. Bina içi zeminleri mermer döşeli, duvarlar boyalıdır.Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Binada 1 asansör bulunmaktadır.Bina yaklaşık 5-10 yaş arasındadır. Bina giriş arka kısımda açık otopark alanı mevcuttur. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Daire, 3 oda, salon, antre-hol, mutfak, 2 banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Antre-koridor zeminleri seramik kaplı olup, duvarlar boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup, duvarları boyalıdır.Mutfak zemini seramik döşeli, duvarları boyalıdır. Mutfakta mermerit tezgâh, alt üst lake kapak mutfak dolabı mevcuttur. Banyolar zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, Genel Banyoda Hilton lavabo, duşa kabin ve klozet, ebevyen banyoda, klozet mevcuttur. WC zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, lavabo ve h.taşı mevcuttur. Mesken iç kapıları panel kapı olup, pencereleri PVC esaslıdır. Meskenin oda ve mutfak çıkışlı balkonları cam kapatmalıdır. Daire kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur.
Adresi : 29 Ekim Mahallesi, Kıbrıs caddesi, C Blok No: 5/14 Sincan ANKARA
Yüzölçümü : 3.208,00 m²
Arsa Payı : 54/3208
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10192 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR