ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129587
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : TANDOĞAN MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11808 Talimat
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/11808 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 97 Ada, 10 Parsel, Tandoğan Mahalle/Köy, 3. Kat 13 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup,Taşınmazın bulunduğu bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir.Bina girişi Barbaros cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 4 normal katlıdır. Binada, bodrum katta ortak alanlar, zemin katta 3 adet mesken, normal katların her birinde 3'er adet mesken olmak üzere toplam 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina giriş holü, kat holleri ve merdivenlerin zeminleri mermer kaplı, duvarları yarıya kadar mermer üzeri boyalıdır.Binada asansör bulunmamaktadır.Binanın otoparkı yoktur.Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.Mesken fiili durumda binanın 3. katında yer almaktadır. Mesken, yola göre ön ve bina girişine göre sağ-arka tarafta, kuzey yönüne cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin salon zemini ve oda zeminleri laminant parke kaplı, duvarları baskı boyalıdır.Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır.Meskenin mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır.Meskenin mutfak mahallinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur. Meskenin balkonlarının biri açık diğeri camlı bölme ile kapatılmıştır. Odaya açılan balkon pvc arası camlı bölme ile kapatılarak odanın kullanım alanına dahil edilmiştir. Mevcutta 2 balkonu vardır. Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup dolaplı lavabo, kabinli duş teknesi mevcuttur. Meskenin WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel kapı, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Mesken, fiili olarak net ~105 m² olarak ölçülmüş olup toplam 9 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur. 13 Nolu kömürlük eklentisi mevcuttur.
Adresi :Tandoğan Mahallesi, Barbaros Caddesi, No:38/13 Sincan ANKARA
Yüzölçümü : 765,00 m²
Arsa Payı : 50/765
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11808 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR