ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115300
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : TANDOĞAN MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 67
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10558 Talimat
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
ANKARA BATI ADLİYESİ MEZAT SALONU - ETİMESGUT/ANKARA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/10558 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 754 Ada, 7 Parsel, TANDOĞAN Mahalle/Köy, 1. Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup,Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Sincan Belediyesine yaklaşık 1,45 km, Lale Meydanına yaklaşık 1,60 km,Ankara Batı Adliyesine yaklaşık 3,80 km, Sincan Nafiz Körez Devlet Hastanesine ise yaklaşık 2,30 km mesafededir. Yakın civarında cami, okul, yeşil alan ve park alanları bulunmaktadır. Cephe aldığı sokakların yol kaplaması sıcak asfalttır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin, 3 normal ve çatı katlı olarak ayrık nizamda inşa edilmiştir.Bina zemin katında 2 dükkan ve diğer katlarda her katta 2' şer daire olmak üzere toplamda 6 daireden ibarettir.Binanın dış ön cepheleri cam mozaik ile kaplı olup diğer cepheleri renkli hazır sıva ile sıvalıdır. Bina dış kapısı demir doğramalıdır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları profil ve ferforje çubuklardan yapılmış korkuluktur.Merdiven sahanlığı yaklaşık 1,00 m. yükselikliğe kadar mermer ile kaplı olup üzeri alçılı, plastik badanalıdır. Bina doğalgazlı ve yangın tesisatlıdır. Bahçesi düzenlidir. Etrafı korkuluklu betonarme duvar ile çevrilidir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, genel banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır.İç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise plastik doğramalıdır. Islak zeminler ve balkon zemini seramik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları fayans ile kaplıdır. Diğer duvarları ise alçı ve plastik badanalıdır. Odalarda, mutfakta ve koridorda kartonpiyer yapılıdır.Mutfağında mermerit tezgahlı mutfak dolabı bulunmaktadır.Banyosunda klozet bulunmaktadır. Isıtma sistemi doğalgazlı kombi ve radyatörler aracılığıyla sağlanmaktadır. Taşınmaza ait m2 cetveline göre kapalı brüt alanı yaklaşık 77,36 m2, açık brüt alanı yaklaşık 9,24 m2 olup toplam brüt alanı yaklaşık 86,60 m2 dir. Kapalı net alanı ise yaklaşık 67,23 m² dir.
Adresi :Tandoğan Mahallesi, Zengin Sokak, Gül Apartmanı No:6/2, Sincan/Ankara
Yüzölçümü : 428,00 m²
Arsa Payı : 52/428
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İİK 133. Maddesi gereğince yapılan satış olup ilk satış için Ankara Batı 1. İcra Hukuk Mahkemesinin 2019/714 Esas sayılı dosyasından ihalenin feshi davası açılmıştır, Taşınmazın tescili için davanın kesinleşmesi beklenecektir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : ANKARA BATI ADLİYESİ MEZAT SALONU - ETİMESGUT/ANKARA -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10558 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR