ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112020
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9644 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
205,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.02.2020 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/9644 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1800 Ada, 3 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, B BLOK 1. KAT 7 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi :Yunusemre (tapuda Sincan)Mah. Çataldirek Sok. B BlokNo:B-4/7 Çaykent Apt. Sincan / Ankara şeklindedir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış, bodrum, zemin, 4 normal kattan oluşan ve toplamda 20 adet mesken olan bina mevcuttur. Binanın cepheleri mantolama üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina merdiven ve sahanlıkları mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın bahçesinde yeşil ve açık otopark mevcuttur. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Taşınmazın bulunduğu 1800 ada 3 parsel, 1800 ada 1 parselin 2,3,4 ve 5 parseller olarak ifraz edilmesi sonucu oluşmuştur.Kıymet takdirine konu 7 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 91m2 (balkonlar dahil); 3 oda-salon-mutfak-antre-banyo-wc ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Odalardan birisi salona açılmaktadır. Bodrum katta kömürlüğü bulunmaktadır. Balkonlardan birisi pvc malzeme ile kapalıdır. Taşınmaz binanın 1. normal katında ve arka-yan tarafa cepheli konumda (Güneybatı-Kuzeybatı) yer alan bir dairedir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke, diğer mahallerdeseramik kaplıdır. Duvarlar mutfak, banyo ve wc de fayans, diğer mahallerde alçı sıva üzeri boya ile kaplıdır. Tavanlar kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup, tezgahı suni mermerdir. Banyoda küvetli duşakabin, klozet ve lavabo, wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler çift cam üniteli pvc doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Şeklinde bilirkişilerce bilirkişi raporu tanzim edilerek dosyaya ibraz edilmiştir.
Adresi : Yunusemre (tapuda Sincan)Mah. Çataldirek Sok. B BlokNo:B-4/7 Çaykent Apt. Sincan / Ankara
Yüzölçümü : 1.852 m2
Arsa Payı : 93/1852
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 11:50 - 11:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9644 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR