ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093753
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : TANDOĞAN MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 81
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9506 Talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 09:50
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 09:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/9506 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 768 Ada, 11 Parsel, TANDOĞAN Mahalle/Köy, SAZPINARI Mevkii, 2.Normal Kat/ 6 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi: Tandoğan mah. Gökdemir sok. İnceoğlu apartmanı No : 15/6 Sincan / Ankara şeklindedir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu ana binanın özellikleri : Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Hür türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakın civarında cami, okul, yeşil alan ve park alanları bulunmaktadır. Cephe aldığı sokağın yol kaplaması sıcak asfalttır. Bİna betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 2 normal katlı olarak ayrık nizamda inşa edilmiştir. Bina her katta 2 şer daire olmak üzere toplamda 6 daireden ibarettir. Binanın dış cepheleri mantolama, sıva ve boyalı olup söveler mevcuttur. Bina dış kapısı ferforje demir doğramalıdır. İç kısmında ahşap rüzgarlık kapısı vardır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları yağlı boyalı profil ve ferforje çubuklardan yapılmış korkuluktur. Merdiven sahanlığı yaklaşık 1,00 m. yüksekliğinde mermer, üst kısım alçı ve boya kaplıdır. Sahanlık pencereleri plastik doğramalıdır. Binada doğalgaz bulunmaktadır. Binanın asansör bulunmamaktadır. Bahçesi düzenlidir. Etrafı betonarme duvar ile çevrilidir. Kıymet takdiri istenilen 2. kat 6 nolu meskenin özellikleri : Daire, mimari 2. katta bulunan üç cephesi olan Doğu, Batı ve güney cepheli olan, yola bakan taraftaki dairedir. DAire fili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, genel banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairesinin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise plastik doğramalıdır. Islak zeminler ve balkon zemini seramik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Tuvalet, mutfak ve banyo duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Diğer duvarları ise alçı ve plastik badanalıdır. Odalarda, mutfakta ve koridorda kartonpiyer yapılıdır. Mutfağında mermerit tezgahlı mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyosunda klozet bulunmaktadır. Isıtma sistemi doğalgazlı kombi ve radyotörler aracılığıyla sağlanmaktadır. Taşınmaza ait 23/06/2011 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi m² cetveline göre dairenin kapalı brüt alanı yaklaşık 85,66 m² açık brüt lanı yaklaşık 11,57 m² olup toplamda alanı yaklaşık 97,23 m² dir. 5,06 m² de kömürlük eklentisi vardır. Net alanı ise yaklaşık 81,85 m²dir. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilmek suretiyle dosyasına ibraz edilmiştir.
Adresi : Tandoğan Mah. Gökdemir Sok. İnceoğlu Apartmanı No : 15/6 Sincan / ANKARA
Yüzölçümü : 530,00 m²
Arsa Payı : 88/530
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 09:50 - 09:53 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 09:50 - 09:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9506 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR