ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092433
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PLEVNE MAH. / PLEVNE
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10287 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATIİCRA DAİRESİ
2017/10287 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 235 Ada, 25 Parsel, Plevne Mahalle/Köy, 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Binanın her türlü alt yapısı mevcut, elektrik, su, yol kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip bir bölgedir. Pazara, okula ve alışveriş yerlerine yakın konumdadır. Bina Kızılırmak sokak ile Ceyhan sokak köşesindedir. 1.bodrum, zemin ve 4 normal katlı olup, betonarme karkas yapı tarzında bir cepheden bitişik nizam inşa edilmiştir. Zemin katta dükkan olup, normal katlarda 3 er adet mesken mevcuttur. Bina dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Bina dış kapısı demir doğramadır. Binanın giriş zemini, merdiven basamakları, sahanlıkları, merdiven yan tavanları sıva üzeri boyalıdır. Binaya ait doğal gaz mevcuttur. Binaya ait 08/11/1995 tarih 376/27 nolu yapı kullanma izin belgesi vardır. Mesken 1.katta olup; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo wc ve 2 adet balkon vardır. 1 oda salona açılıyor. Salon ve odaların zemini marley kaplı, duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Antre zemini beton, duvarlar ve tavan sıva üzeri boyalıdır. Banyo zemini ve duvarlar ve tavan sıva üzeri boyalıdır.Banyo zeminin beton, duvarları 1,2 metre yüksekliğe kadar seramik kaplı, duvarların kalan kısmı ve tavanı sıva üzeri boya yapılıdır. Banyoda; küçük lavabo ve batarya vardır. Wc zemini ve duvarları 1,2 metre yüksekliğe kadar seramik kaplı, duvarların kalan kısmı ve tavanı sıva üzeri boya yapılı olup, hela taşı bulunmamaktadır.Mutfak zemini seramik kaplı, duvar ve tavan sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta; mermerit tezgah ve eviye, tezgah alnı seramik kaplı , tezgah altında ve üstünde mutfak dolapları mevcuttur. Hermetik tip kombi vardır. 2 adet balkon olup, balkonların zemini mozaik kaplı, ön kısmında 50 cm yüksekliğinde atika duvar ve duvar üzeri demir korkuluk vardır.İç kapılar eski tip ahşap kapı, pencereler ısıcamlı PVC doğrama ve ısıcamlıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Mesken kuzey, güney ve doğu cepheli olup, güneş görmektedir. Kullanım alanı ; açık bürüt alan 6 m² kapıl bürüt alan 73 m² olmak üzere toplam bürüt alan 79 m²'dir. Meskenin yaklaşık net alanı açık alanlar dahil toplam 70 m² dir. 3 nolu kömürlük eklentisi vardır.
Adresi : Plevne Mah, Kızılırmak Sokak, 8/3 Sincan/ANKARA
Yüzölçümü : 548,00 m²
Arsa Payı : 303/4608
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 11:00 - 11:03 arası
2. Satış Günü : 30/01/2020 günü 11:00 - 11:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10287 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR