ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091568
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MALAZGİRT MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10999 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/10999 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Sincan İlçesi, Malazgirt Mahallesinde kâin imarın 879 ada, 35 parselinde kayıtlı 953,00 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki Kargir Apartman vasıflı ana binada, 45/953 arsa paylı, 13 nolu kömürlük eklentili, 3. kat, 13 numaralı Mesken vasıflı bağımsız bölümün TAM hisseli dairedir. Ana bina ve özellikleri: Taşınmazın yer aldığı bina kuzeyde Yazı Sokak, güneyde Mis Sokak, diğer cephelerde komşu parseller tarafından çevrelenmiş imar parseli üzerinde inşa edilmiştir Ahi Mesud Bulvarına 150 m. mesafede konumlanmıştır.Bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; 2 bodrum kat, zemin kat, 4 normal kattan oluşmaktadır. Binada, bodrum katta ortak alanlar, katlarda 4'er adet mesken olmak üzere toplam 19 adet mesken ve 1 adet dükkan toplam 20 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolama üzeri akrilik boya ile kaplıdır. Binanın; 1 adet asansörü bulunmaktadır. Bina yaklaşık 13-14 yıllıktır. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet takdirine konu 13 nolu bağımsız bölüm özellikleri:Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Fiili durumda; 3 oda, salon, antre-hol, mutfak, banyo, WC ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik döşeli, duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları salonda kağıt kaplı, odalarda boyalıdır. Mutfak zeminleri ve duvarları seramik döşelidir. Mermerit tezgâh, alt üst sunta mutfak dolabı mevcuttur.Banyoda zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup banyoda kabinli akrilik duş teknesi ve dolaplı lavabo mevcuttur. WC'de zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet vardır.İç kapıları panel kapı olup pencereleri pvc doğramadır. Meskenin fiili durumda 1 oda çıkışlı açık balkonu mevcuttur. Mutfak balkonunun pvc ile kapatılarak mutfak alanına dahil edildiği görülmüştür. Meskende kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur. Meskende borçlu malikin kardeşi ikamet etmektedir. adresi Malazgirt Mahallesi Mis sokak Oğuzhan Apt. No. 40/13 Sincan /ANKARA'dır. 953 m² yüzölçümü, 45/953 arsa payı
İmar Durumu : dosyada mevcuttur
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü
: 09/01/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10999 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR