ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090849
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ULUBATLI HASAN MAH. / ULUBATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8024 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/8024 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1188 Ada, 2 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, D-2 BLOK 3. KAT 7 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Ulubatlı Hasan Mahallesi, Samanlı Sokak, Canel Apartmanı, D2 Blok No: 13/7 Sincan/Ankara şeklindedir.
ilgili taşınmazın bilirkişi raporunda aynen ''Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı binanın özellikleri: bina ikili blok betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 15-20 yaş aralığındadır.Bina 1 bodrum + zemin + 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır.Binada 10 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır.Zemin ve normal katların her birinde ikişer adet mesken yer almaktadır. Binanın tüm cepheleri mantolama üzeri boyalıdır.Binaya giriş Samanlı Sokak üzerinden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı ve rüzgarlığı demir doğramadır.Bina içinde zeminler ve duvarlar 1,20 m yüksekliğe kadar kum sıva üzeri boyalı, duvarların üst kısımları ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Merdiven korkulukları demirdir.Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
KIYMET TAKDİRİ İSTENEN D2 BLOK ÜÇÜNCÜ KAT (7) NO.LU BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:
Kıymet takdiri istenen D2 blok üçüncü kat (7) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.Bina girişine göre sol ön ve arka tarafta yer almaktadır. Fiili durumda; antre, 3 oda, salon, mutfak,banyo, WC ve 2 balkondan müteşekkildir. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap doğrama vernik boyalı, pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır.Antre zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zeminleri ahşap balıksırtı parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanları düz sıva üzeri plastik boyalıdır.Mutfak zemini seramik kaplı duvarları alçı üzeri plastik boyalı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalıdır.Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde dolaplar bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Ayaklı lavabo, klozet ve duşa kabin bulunmaktadır.WC zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Hela taşı ve lavabo bulunmaktadır.Balkonlardan birisi oda ile diğeri mutfak ile irtibatlıdır. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Yapılan ölçüme göre; net kullanım alanı balkonlar dahil 94,00 m2 olarak ölçülmüş olup toplam balkon alanı 12.20 m2 olarak ölçülmüştür.''şeklindedir.
Adresi : Ulubatlı Hasan Mahallesi, Samanlı Sokak, Canel Apartmanı, D2 Blok No: 13/7 Sincan/ANKARA
Yüzölçümü : 10.560 m2
Arsa Payı : 1/120
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8024 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR