ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079347
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : TANDOĞAN MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6986 TLMT
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/6986 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 729 Ada, 10 Parsel, TANDOĞAN Mahalle/Köy, 1. kat 10 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Tandoğan Mah. Yüksel SK. no:14/10 Sincan/Ankara'dır. Bina, bodrum+Zemin+3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Yapı 5 katlı, 18 bağımsız bölüm içermektedir. Bodrum katında su sayaç yeri, yangın kaçış koridoru, elektirik odası, sığınak, kapıcı dairesi, 2 adet mesken, zemin katında 3. normal katına kadar her katta 4 er adet mesken bulunmaktadır. Bina girişi, zemin katından, güneydoğu yönünden sağlanmaktadır. Dış cephesi yaprak boya dekorludur. Ana giriş kapısı demir profil çerçeveli ve camlıdır. Giriş holü zemini mermer, duvarları 1.20m. mermer ve üst kısmı saten boya, tavanı alçı üzeri saten boya dekorludur. Binada sesli diafon sistemi bulunmaktadır. İlçe merkezine yakın, köşe parsel konumludur. Bina eski yapı ancak bahçe, apartman boşluğu ve sağınak vb. alanları bakımlıdır. Bina 30/12/2018 tarihinde iskan belgesi alınmıştır. Taşınmaz binada 1. katta, bina girişine göre sağ arka konumda yer almaktadır. Bağımsız bölüm kuzey ve doğu cephelidir. Projesine göre yasal net kullanım alanı 92m² (brüt 113m²) olarak tespit edilmiştir. Mahallindeki faydalı kullanım alanı ise 92 m² olarak ölçülmüştür. Projesinde ve mahalinde; salon, 3 oda, mutfak, bonyo, wc, ygh, antre ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları Amerikan panel pencereleri ahşap doğramadır. Salon ve oda zeminleri lamine parke kaplamadır. Salon ve oda duvarları saten boya dekorludur. Antre zemini seramik, duvarları fayans döşelidir. Mutfak dolapları laminat olup, tezgahı mermerit malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik kaplamadır. WC ve banyo duvarları fayans dekorludur. Banyoda ayaklı lavabo bulunmaktadır. Kombi ve petekleri takılıdır. Balkon korkuluk ve küpeşteleri demir profildir. Taşınmaz ana binada ara katta, caddeye göre arka tarafa konumludur. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyasına ibraz etmişlerdir.
Adresi : Tandoğan Mah. Yüksel SK. no:14/10 Sincan/ANKARA
Yüzölçümü : 1.030,00 m2
Arsa Payı : 62/1030
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6986 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR