ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078297
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/42083 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:50
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/42083 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 331 Ada, 3 Parsel, TEMELLİ/ALCI Mahalle/Köy, b blok 3. kat 9 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın adresi: Ankara ili, Sincan ilçesi, Alcı Mahallesi (tapu kaydında Temelli/Alcı mahallesi) Şahmeran cad. no:11B/9'dır. Taşınmaz, A ve B bolklardan oluşan 2 bloklu site içinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu B blok betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi kuzeybatı cepheden, zemin kat seviyesindedir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 7 normal katlıdır. Binada, bodrum katta ve zemin katta olarak alanlar, normal katların her birinde 3 er adet mesken olmak üzere toplam 21 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı takılmamıştır. Bina kat hollerinin zeminleri tesviye betonu, duvarları alçı sıvalıdır. Binada çift asansör yeri bulunmakta olup henüz hiçbir ekipmanı monte edilmemiştir. Binanın açık otoparkı vardır. Bina inşaat halinde ve konum olarak henüz yerleşimin başlamadığı, inşaatların çok sayıda olup uzun süredir tamamlanmadığı bir bölgede olup, elektrik su, telfon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşınma gibi kamu hizmetlerinden istifadesi henüz yoktur. Mesken fiili durumda binanın B blok 3. katında, bina girişine göre arka tarafta, güneydoğu ve güneybatı yönünde cephelidir. Mesken giriş kapısı takılmamıştır. Mesken fiili olarak antre-hol, 3 oda, salon, mutfak banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin balkonları açık olup henüz korkulukları takılmamıştır. Meskenin salon ve oda zeminleri şap kaplı, duvarları alçı sıvalıdır. Meskenin antre-hol zemini şap kaplı duvarları alçı sıvalıdır. Meskenin mutfak zemini şap kaplı, duvarları alçı sıvalıdır. Meskenin mutfak mahalinde dolaplar ve tezgah takılmamışır. Meskenin banyo zemini beton, duvarlar kaba sıvalı olup vitrifiye ve armatürler takılmamıştır. Meskenin WC zemini beton, duvarlar kaba sıvalı olup vitrifiye ve armatürler takılmamıştır. Meskenin iç kapıları ve kapı kasaları takılmamıştır. Meskenin peneceleri ısıcamlı PVC doğramadır. Meskenin ısıtma tesisat döşenmiş olup kazan ve radyatörler henüz takılmamıştır. Mesken, halihazırda %70 inşaat seviyesinde olup boş durumdadır ve kullanılmamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. madde, 41. fıkrasına göre 9 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı 105 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 13 m²alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Ankara ili, Sincan ilçesi, Alcı Mahallesi (tapu kaydında Temelli/Alcı mahallesi) Şahmeran cad. no:11B/9'dır.
Yüzölçümü : 4.563,00 m2
Arsa Payı : 101/4563
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:50 - 11:53 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 11:50 - 11:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/42083 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR