ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064262
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MARAŞAL ÇAKMAK MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11338 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/11338 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 6 Ada, 5 Parsel, Sincan Mahalle/Köy, 1. Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. ankara caddesi taşınmazın yaklaşık 160 m. kadar kuzeyinden Atatürk cad. de yaklaşık 400 m. kadar kuzeyinden Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi(12. Cad) ise yaklaşık 700 m. kadar doğusundan Ahi mesut bulvarı ise yaklaşık 950 m. kadar güneyinden geçmektedir. Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın yaklaşık 1,50 km. kadar güneydoğusunda kalmaktadır. Yakın civarında okul camii alışveriş merkezleri yeşil alanlar parklar bulunmaktadır. Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır. Bina betonarme tarzda bodrum zemin ve 3 normal katlı olarak ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 12 daireden ibarettir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Söve süslemeleri vardır. Alt kısımları yapay taş ile kaplıdır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramalıdır. Merdivenleri mozaik ile kaplıdır. merdiven korkulukları prdofil korkulukludur. Merdivenleri mozaik ile kaplıdır. Merdiven korkulukları profil korkulukludur. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 0,60m yüksekliğe kadar mozaik ile sıvalı olup üzeri plastik badanalıdır. Sahanlık pencereleri plastik doğramalıdır. doğalgazlıdır. Bahçesi düzenlidir. Etrafı betonarme duvar ile çevrilidir. Daire mimari birinci katta bulunan doğu batı ve güney cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda salon mutfak banyo tuvalet antreve 2 balkondan oluşmaktadır. 1 odası salona açılmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları ahşap kapıdır. Pencereleeri ise plastik doğramalıdır. ıslak zeminleri seramik diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Mutfak tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Diğer duvarları ise alçılı kartonpierli plastik badanalıdır. mutfağında mermer tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Banyosunda duşa kabin ve ayaklı lavabo vardır. Doğalgazlı ve kombilidir. Bürüt alanı ise yaklaşık 98,00 m2dir. Net alanı ise yaklaşık 88,00 m2dir.
Adresi : Maraşal Çakmak mah. Serin Sok. Yılmaz Apt. No:34/6 Sincan ANKARA
Yüzölçümü : 568,00 m2
Arsa Payı : 54/568
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 03/09/2004 Tarih ve 15374 Yevmiye nolu Emirhan BULUT lehine konulmuş süresiz intifa hakkı mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11338 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR