ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063860
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : GÖKÇEK MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
: 77
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2353 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/2353 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 1562 Ada, 5 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, O Blok 3. Kat 8 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Gökçek Mahallesi (Tapu kaydında Sincan Mahallesi), Terminal Caddesi, Barış Sitesi, O Blok, No: 12/8 Sincan / ANKARA şeklindedir. Taşınmazın yer aldığı site; Barış Sitesi olarak adlandırılmış olup güneyde Terminal Caddesi, batıda Çömlek Sokak, doğuda Toptancı Sokak ve diğer cephede komşu parsel tarafından çevrelenmiş imar parseli üzerinde inşa edilmiştir. Site bölgenin ana arterlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'na 500 m. mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresi konut alanı olarak yapılaşmış olup Gaziosmanpaşa İlkokulu ve GOP Metro durağına yakın konumdadır. Parsel üzerinde toplam 2 blok mevcut olup sitenin diğer blokları farklı parseller üzerinde inşa edilmiştir. Konu taşınmazın yer aldığı O Blok, betonarme karkas ve 2'li blok nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Blok bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Binada, zemin ve normal katlarda 2 şer adet daire olmak üzere toplam 10 adet mesken vasıflı bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina girişinde ve katlarda zeminler mermer döşeli olup yan duvarlar mineral sıvalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşelidir. Bina; dosya içinde mevcut 03.07.1987 tarih ve 68-4 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesine göre yaklaşık 32-35 yıllıktır. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Fiili durumda; 3 oda, salon, antre-hol, mutfak, banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik kaplı duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları boyalıdır. Mutfak zeminleri ve duvarları seramik kaplı olup mermerit tezgâh, alt üst çerçeve kasa laminat kaplama mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup dolaplı lavabo, klozet ve kabinli akrilik küvet mevcuttur. WC de zeminler ve duvarlar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet mevcuttur. Mesken iç kapıları yağlı boyalı ahşap kapı olup, pencere doğramaları ahşap ve pvc doğramadır. Meskenin mutfaktan çıkışlı balkonu açık olup salon çıkışlı balkonu PVC kapatmalıdır. Meskende kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı" başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı balkon hariç toplam; 77 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca; toplam 5,50 m² alanlı 2 adet balkon hacmi mevcuttur. Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı parselin cephelendiği Terminal Caddesinin 2019 yılına esas arsa vergi rayiç değeri 128,64.-TL/m²dir. 8 nolu kömürlük eklentilidir.
Adresi : Gökçek Mahallesi (Tapu kaydında Sincan Mahallesi), Terminal Caddesi, Barış Sitesi, O Blok, No: 12/8 Sincan / ANKARA
Yüzölçümü : 962,00 m²
Arsa Payı : 1/21
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:50 - 11:53 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:50 - 11:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2353 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR