ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063824
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ULUBATLI HASAN MAH. / ULUBATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 77
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/725 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/725 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1145 Ada, 5 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup,taşınmazın açık adresi Ulubatlı Hasan Mahallesi Fındıklı sokak no 18/1-2 Sincan Ankaradır. Kıymet takdiri istenilen taşınmaz "yığma ev" yapı tarzında inşa edilmiş olup Fındıklı Sokak üzerinde konumludur.Bina 1 bodrum + zemin kat olmak üzere toplam 2 katlıdır. Binada bodrum kat 1 mesken, zemin kat 1 mesken olmak üzere 2 adet mesken yer almaktadır. Taşınmaz cins tahsisli olup kat irtifakı kurulmamıştır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binanın tüm cepheleri düz sıva üzeri boyalı olup çatısı kiremit kaplıdır. Binadaki meskenlerin girişleri birbirinden bağımsız olup her ikisi de Fındıklı Sokak'tan bakıldığında sağ yan cepheden sağlanmaktadır. Bodrum kat yol kotunun altında yer almakta olup ön cephede istinat duvarına bakmaktadır. Binada zemin kattaki mesken 18/1 kapı numaralı, bodrum kattaki mesken ise 18/2 kapı numaralıdır. Fiili durumda; antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 1 balkondan müteşekkildir. 1 oda salona bağımlı formdadır. Antrede bodrum kata ulaşım için inşa edilmiş merdivenin kapatıldığı ve kullanılmadığı, girişlerin bağımsız olduğu görülmüştür. Meskenin giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap kapı, pencereler ahşap doğramadır. Antre zemini dökme mozaik, hol zemini seramik kaplı, duvarlar ve tavanlar düz sıva üzeri boyalıdır. Salon ve odaların zemini pvc kaplı, duvarlar ve tavanlar düz sıva üzeri boyalıdır.Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavan düz sıva üzeri boyalıdır. Mutfak tezgâhı mermer olup tezgâhın altında ve üstünde laminat kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, duş tertibatı ve elektrikli şofben bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri boyalıdır. Wc içerisinde hela taşı mevcuttur. Balkon mutfak ile irtibatlıdır. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı alanı balkon dahil 77,66 m² olarak ölçülmüştür. ( Balkon alanı 4,50 m² dir. )
Adresi : Ulubatlı Hasan Mahallesi Fındıklı sokak no 18/1-2 Sincan Ankaradır.
Yüzölçümü : 205,00 m²
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 12:00 - 12:03 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 12:00 - 12:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/725 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR