ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061878
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MEVLANA MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7137 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/7137 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 101498 Ada, 3 Parsel, MEVLANA Mahalle/Köy, E Blok, 6. Kat, 12 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi: Mevlana Mahallesi, 414. Cadde, Sokak, 423. Sokak, 15/E kapı no.lu E Blok binada bulunan 6.Kat No: 12 Sincan/Ankara şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum+zemin+12 normal katlı ve 2 yıllıktır. Normal katlarında 2'şer olmak üzere 26 mesken ve zemin katta bir dükkan bulunmaktadır.Binanın cepheleri akrilik boyalı, giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğrama, giriş holü zemini seramik kaplı, merdivenler mermer ve kat holleri seramik kaplı, yan duvarları plastik boyalıdır. Taşınmazın özellikleri: 6.katta, yola göre, arka iki yan tarafta, kuzey, batı ve doğu cephelidir. Daire, antre, salon, 3 oda, mutfak, 2 banyo, wc ve iki balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarları plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Salon zemini laminat parke,duvarları plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Odaların zemini laminat, duvarları plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları plastik boyalı, akrilik alt-üst dolap ve mermerit tezgahlıdır. Banyo, zemini ve duvarları seramik, dolaplı lavabo, klozet, seramikten duş yeri üzeri duşa kabinli ve duş bataryası vardır. Ebeveyn Banyo, zemini ve duvarları seramik, lavabo, duşa kabin ve duş bataryası vardır. Wc zemini ve duvarları seramik, lavabo ve hela taşı vardır. Dış kapı çelik, iç kapılar panel,pencereler PVC ve çift camlıdır. Daire kat kaloriferlidir. Taşınmazın kapalı kullanım alanı 90 m² ve ayrıca balkonlar 10 m² olarak ölçülmüştür.
Yüzölçümü : 2.759,00 m²
Arsa Payı : 1/130
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1-
Vaziyet Planında/mimari projede blok değişikliği yapılmıştır.
2- Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:00 - 11:03 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:00 - 11:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT/ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7137 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR