ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048448
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MENDERES MAH. / YENİKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5435 Talimat
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/5435 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 688 Ada, 1 Parsel, YENİKENT MENDERES Mahalle/Köy, MÜSLÜM KÖPRÜSÜ Mevkii, C BLOK 6. KAT 27 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık Adresi : Menderes Mahallesi (Tapu kaydında Yenikent Menderes Mahallesi) 780. Sokak, No:2C/27 Sincan / Ankara şeklindedir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu Ana Bina ve Özellikleri: Taşınmaz, A, B, C bloklardan oluşan 3 bloklu site içinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu C Blok, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi 780. Sokak cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindedir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 11 normal katlıdır. Binada, bodrum katta ortak alanlar, zemin katta 4 adet mesken, normal katların her birinde 4'er adet mesken olmak üzere toplam 48 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü, kat holleri ve merdivenlerin zeminleri mermer kaplı, duvarları boyalıdır. Binada faal durumda 2 adet asansör vardır. Binanın açık otoparkı vardır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Kıymet Takdiri istenen 27 Nolu Bağımsız Bölüm ve Özellikleri: Mesken fiili durumda binanın C Blok 6. katında yer almaktadır. Mesken, yola ve bina girişine göre sağ arka tarafta, kuzeybatı ve güneybatı yönüne cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin mutfak zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin mutfak mahallinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur. Meskenin balkonları açıktır. Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup ayaklı lavabo, kabinli duş yeri ve klozet mevcuttur. Meskenin WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğalgazlı kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Mesken, fiili olarak net ~86 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 18 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur. Mesken, halihazırda boştur.Kullanım Alanı:Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. Madde, 41. Fıkrasına göre 27 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı 86 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 18 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Menderes Mahallesi (Tapu kaydında Yenikent Menderes Mahallesi) 780. Sokak, No:2C/27 Sincan / Ankara
Yüzölçümü : 7.664 m²
Arsa Payı : 52/7664
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5435 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR