ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047158
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ANDİÇEN MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 89
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1415 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/1415 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1044 Ada, 10 Parsel, ANDİÇEN Mahalle/Köy, B blok bodrum kat. 13 no'lu bağ. böl. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Andiçen Mah. Gülüm Sok. B Blok No:2/13 Gül Apt. Sincan/Ankara'dır. Kıymet takdirinin yapılması istenilen bağımsız bölüm, Ankara İli, Sincan İlçesi, Andiçen Mahallesi'nde kain; 1044 ada 10 parsel üzerindeki binada B Blok bodrum katta yer alan 13 numaralı meskendir. Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine yakın mesafede, Sincan Belediyesinin Güneyinde ve kuş uçuşu 1,21km mesafede, Ahi Mesud Bulvarına 750 metre, Atatürk Caddesine 1,20 km mesafede yer almaktadır.
Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2019 yılı yapı yaklaşık maliyeti 1.210,00TL/m2'dir.Bina yaklaşık 11-15 yaşında olup, yapısal değeri %15 yıpranma oranına maruz kalmıştır.Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur.
Sincan Belediye Başkanlığı yazısı ve eklerindeki belgelerden taşınmaza ait 29.12.2009 tarih ve 657/42 numaralı yapı kullanma izin belgesinin bulunduğu anlaşılmıştır. Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde A ve B Bloktan oluşan iki adet yapı mevcuttur. B Blok betonarme tarzında bodrum + zemin + 3 katlı inşa edilmiş olup, B Blokta 14 adet daire bulunmaktadır. Bahçede açık otoparkı mevcuttur. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina içi merdivenleri ve sahanlıkları karo mozaik ile kaplı olup, korkulukları demir doğramadır. 13 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 89 m2(balkonlar dahil); 3 oda-salon-mutfak-antre-wc-banyo-2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Balkonlardan birisinde demir korkuluk vardır. Taşınmaz binanın bodrum katında yan-arka tarafa cepheli konumda (Kuzey-Doğu) yer alan bir dairedir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları duvardan dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda mozaik, diğer mahallerde seramik ilekaplıdır. Duvarlar wc ve banyoda yarıya kadar seramik, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları profilli suntalam kapaklı olup, tezgahı suni mermerdir. Wc de hela taşı ve lavabo, banyoda klozet, lavabo ve duş yeri mevcuttur. Pencereler çift cam üniteli pvc, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır.
Adresi : Andiçen Mah. Gülüm Sok. B BlokNo:2/13 Gül Apt. Sincan/Ankara'dır
Yüzölçümü : 1.279,00 m2
Arsa Payı : 1/22
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Sincan Belediye Başkanlığı'nın 01/12/1995 tarih 13205 yevmiye numaralı
''daimi irtifak hakkı'' şerhi olup, tapu kaydı dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1415 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR