ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981822
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10980 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/10980 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 82 Ada, 10 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, Bodrum Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi Sultan Sokak cephesine göre sol yan cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 3 normal katlıdır.Binada, bodrum katta 1 adet mesken ve ortak alanlar ile otopark; zemin kat ve normal katların her birinde 2'şer adet mesken olmak üzere toplam 9 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır.Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina kat hollerinin zeminleri mermer kaplı, duvarları yarıya kadar mermer üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın altında kapalı otopark alanı vardır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Mesken fiili durumda binanın bodrum katında, yola ve bina girişine göre arka tarafta, kuzey ve batı yönüne iki cephelidir.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin balkonu yoktur. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları dekoratif boyalıdır. Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları dekoratif boyalıdır. Meskenin mutfak zemini seramik kaplı, duvarları dekoratif boyalıdır. Meskenin mutfak mahallinde suntalam üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermer tezgah mevcuttur. Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup dolaplı lavabo, kabinli duş yeri ve klozet mevcuttur. Meskenin WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Atatürk mah. Sultan sok. Başkent Apt. No:22/1 Sincan ANKARA şeklindedir.
Yüzölçümü : 434,00 m2
Arsa Payı : 41/434
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:20 - 11:23 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:20 - 11:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10980 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR