ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979452
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4378 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/4378 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 61 Ada, 43 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, 3. KAT 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup,Taşınmazın yer aldığı bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; bodrum kat, zemin kat, 3 normal kattan oluşmaktadır. Bina ön cephe zemin kattı 2 dükkan, 8 mesken olmak üzere binada toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Daire fiili olarak 3 oda ( 1 tanesi mutfakla birleştirilmiş) salon, antre-koridor mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor, salon ve oda zeminleri pvc döşeli olup duvarları boyalıdır. mutfakta zemin ve duvarlar seramik kaplı, mutfakta L mermer tezgah, alt üst laminat mutfak dolabı mevcuttur. Banyo zemin ve duvarlar seramik kaplı olup banyoda ayaklı lavabo ve klozet mevcuttur. wc zemini ve duvarlar seramik kaplı, lavabo ve hala taşı mevcuttur. Dairede salon ve mutfak çıkışlı 2 adet balkon bulunmaktadır. Mesken iç kapılar ahşap kapı olup pencere doğramaları pvcdir. Meskende doğalgaz yakıtlı kombili ısınma mevcuttur. Çevre ve Şehircilik bakanlığı planlı alanlar tıp imar yönetmeliğinin 2. bölüm 16. maddesinde bağımsız bölüm net alanı başlıklı 41 fıkrasındaki esaslara göre bağımsızın net alanı balkonlar hariç toplam 85 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 8.5 m² alanlı 2 balkon kullanımı vardır. 7 nolu Kömürlük eklentisi mevcuttur.
Adresi :Ankara ili Sincan ilçesi, Atatürk Mahallesi (tapu kaydında sincan mahallesi) Vatan Caddesi Gülmez Apt. No:61/8 adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 432,00 m²
Arsa Payı : 54/432
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4378 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR