ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960818
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : 29 EKİM MAH. / YENİKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9409 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/9409 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1573 Ada, 12 Parsel, YENİKENT/29 EKİM Mahalle/Köy, B Blok, 2. Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Adresi;Yenikent - 29 Ekim Mahallesi, Kıbrıs Caddesi Yenikent Konakları Sitesi, B Blok, No : 5B/8 Yenikent-Sincan/ANKARA şeklindedir. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Melih Gökçek Bulvarı taşınmazın yaklaşık 100 m. kadar güneyinden, Necip Fazıl Bulvarıda yaklaşık 80 m. kadar doğusundan geçmektedir.Yakın civarında okul, cami, alış veriş merkezleri, yeşil alanlar, parklar bulunmaktadır.Cephe aldığı cadde ve sokağın yol kaplaması asfalttır.B blok,betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 4 normal katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir.Toplamda 16 dairelidir.Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Söve süslemeleri de vardır.Binanın giriş kapısı alüminyum doğramalıdır.Merdivenleri mermer ile kaplıdır.Merdiven korkulukları parlak alüminyum korkulukludur.Merdiven sahanlığı duvarları alçılı, plastik badanalıdır. Sahanlık pencereleri plastik doğramalıdır Doğalgazlı ve asansörlüdür. Bahçesi düzenlidir. Etrafı betonarme duvar üzeri yeşil panel çit ile çevrilidir. Bahçesi, kilitli beton parke taşı ile kaplıdır.Ana taşınmaz şehir imar planında TAKS:0,35, KAKS/EMSAL:1,75 ayrık nizam 5 katlı konut yapılaşmasına müsaadelidir.Ana taşınmaz aşağıdaki fotoğraf 1 deki uydu görüntüsünde işaretlenmiş ve Fotoğraf 2 de gösterilmiştir.B blok ise Fotoğraf 3 te gösterilmiştir.Daire mimari B Blok, ikinci normal katta bulunan, güney ve batı cepheli olan dairedir. .Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu,tuvalet , antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Balkonları cam balkon sistemi ile kapalıdır.Dairenin dış kapısı çelik kapıdır.İç kapıları ahşap lüks kapıdır.Pencereleri ise plastik doğramalıdır.Tuvalet ve banyo zeminleri seramik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır.Tuvaletve banyo duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır.Diğer duvarları alçılı, kartonpiyerli, plastik badanalıdır. Tuvalet ve banyo tavanları metal asma tavanlıdır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır.Banyosunda duşa kabin, klozet ve banyo dolabı vardır.Antresinde vestiyeri vardır. Doğalgazlı ve kombilidir .Daire brüt yaklaşık balkonlar dahil 115,00 m2 alanlıdır.Net alanı ise balkonlar dahil yaklaşık 100,80 m2 dir.
Yüzölçümü : 3.208,00 m2
Arsa Payı : 54/3208
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:10 - 11:13 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:10 - 11:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9409 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR