ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960364
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 84
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 08.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11435 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/11435 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 4011 Ada, 18 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, 1. kat 6 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi Ankara ili, Sincan ilçesi, Pınarbaşı Mahallesi, Oytun sokak üzerindeki 19 dış kapı nolu hicret apartmanı, 1. kat 6 nolu meskendir. Binanın her türlü alt yapısı mevcut, elektirik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip bir bölgededir. Pazara, okula ve alışveriş yerlerine yakın konumdadır. Bina çevresi beton duvar üzeri demir korkuluk ile çevrilidir. Bina, 1 bodrum, zemin ve 3 normal katlı olup, betonarme karkas yapı tarzında ayrık nizam inşa edilmiştir. Zemin katta ve normal katlarda 3'er adet mesken olup,toplamda 12 adet mesken mevcuttur. Bina dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Ön cephesi cam mozaik kaplıdır. Bina dış kapısı alüminyum, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Binanın giriş zemini, merdiven basamakları ve sahanlıkalrı mermer kaplı, merdiven yan duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Binaya ait doğalgaz mevcuttur. Binaya ait 24/12/2002 tarihli yapı kullanma izin belgesi vardır. Mesken 1. katta olup; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkon vardır. Odalar bağımsızdır. Balkonlardan biri odaya dahil edilmiş, biri kısmen mutfağa dahil edilmiştir. Salon, antre ve odaların zemini laminat parke kaplı, duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı ve sıva üzeri boyayapılıdır. Banyoda; hilton lavabo, klozet ve batarya vardır. Wc zemini ve duvraları tavana kadar seramik kaplı, tavanı sıva üzeri boya yapılı olup, hela taşı ve küçük lavabo buunmaktadır. Mutfak zemini laminat parke kaplı, duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavan sıva üzeri boya yapılıdır. Mutfakta; merer tazgah ve eviye, tezgah alnı seramik kaplı, tezgah altında ve üstünde mutfak dolapları mevcuttur. Hermatik tip kombi vardır. 2 adet balkon olup, oda balkano kapatılarak odaya dahil edilmiştir. Mutfak ve odaların ön kısmında bulunan balkonun, mutfağa gelen kısmı PVC doğrama ısıcam ile kısmen kapatılmış olup, balkonun odalara gelen kısmı açık haldedir. İç kapılar ahşap pres kapı,pencereler ahşap doğrama ve ısıcamlıdır. Daire dış kapı çelik esaslıdır. Mesken güney ve batı cepheli olup, güneş görmektedir. Bodrum katta 4,4 m² kömürlük eklentisi vardır. kullanım alanı; dosyada mevcut m² cetvelinde meskenin kapalı bürüt alan 78,60 m² açık bürüt alan 16,80 m² olmak üzere toplam bürüt alan 95,40 m² dir. Balkonlar dahil yaklaşık net alanı 84m² dir.
Adresi : Ankara ili, Sincan ilçesi, Pınarbaşı Mahallesi, Oytun sokak üzerindeki 19 dış kapı nolu hicret apartmanı, 1. kat 6 nolu meskendir.
Yüzölçümü : 626,00 m2
Arsa Payı : 52/626
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:30 - 11:33 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:30 - 11:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11435 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR