ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942710
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MALIKÖY MAH. / TEMELLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7799 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/7799 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 180 Ada, 6 Parsel, TEMELLİ Mahalle/Köy, A Blok, 4. Kat, 14 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, adresi: Ankara ili, Sincan İlçesi, Temelli Mahallesi, Adnan Menderes Caddesi 6A, A blok apartmanı 4.kat 14 nolu bağımsız bölüm şeklindedir. Bina Adnan Menderes Caddesi ile D-200 Bağlantı yolu kesişimindeki köşe parseldeki 6A kapı numaralı Andokent Sitesi A Blok Apartmanı'dır. Bina, bodrum + zemin + 4 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş Adnan Menderes Caddesi'ne göre arka cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı camlı demir doğrama kapıdır. Bina giriş zemini ve duvarları 1,00 mt seviyede mermer kaplı, üstü sıva üzeri boyalıdır.Bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları demir doğramadır. Zemin katında 4 dükkân ve normal katlarında 4?er daire bulunan ana gayrimenkulde toplam 20 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. İlçenin eski yerleşimlerinden olup, çoğunlukta zemin+4 katlı yapılaşmalardan ve mesken amaçlı kullanılan yapılardan oluşmaktadır. Bölgede doluluk oranı ortalama seviyededir. Altyapı ve ulaşımında sorun yoktur. Ticari hareketlilik ana caddeler üzerindeki binaların zemin katlarında bulunan dükkanlarda yoğunlaşmıştır. Sincan Belediyesi resmi internet sitesinden alınan bilgiye göre, taşınmazın bulunduğu parselin 2018 yılı arsa rayiç bedeli: 170,00 TL/m² olduğu öğrenilmiştir. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Meskende hâlihazırda borçlu ikamet etmektedir. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda salon, mutfak, Wc, banyo, 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarları sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarlar sıva üzeri boyalı,tavan kartonpiyerlidir. Mutfakta yerler ve duvarlar seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı mermerit, tezgâh alnı seramik, tezgâhın altında ve üstünde profil kapaklı ahşap dolapları yapılıdır. Wc ile banyo zemin ve duvarları seramiktir. Wc'de helataşı ve lavabo; banyoda duş teknesi, kabini, klozet ve lavabo mevcuttur. Balkonlar zemini seramik kaplıdır.Pencereler ısıcamlı PVC doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken Ulubatlı Hasan Caddesi'ne göre sol arka (kuzey ve doğu) cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı Fen Bilirkişisi tarafından içten içe yapılan ölçülere göre: 90,00 m² daire, 10,00 m² balkon, toplam net 100,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Yüzölçümü : 3.332,00 m²
Arsa Payı : 40/3332
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 09:30 - 09:33 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 09:30 - 09:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7799 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR