ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094212
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MALAZGİRT MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 2+1
: 53
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Kot 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4490 Talimat
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA-

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/4490 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 322 Ada, 6 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, BODRUM KAT 2 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:Malazgirt Mahallesi, Peçenekli Caddesi, Pınar Apartmanı, No:28/2, Sincan/Ankara şeklindedir.Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ahi Mesut Bulvarı taşınmazın yaklaşık 330 m. kadar batısından, Vatan Caddesi taşınmazın yaklaşık 300 m. kadar doğusundan, Ata Caddesi taşınmazın yaklaşık 320 m. kadar kuzeyinden geçmektedir.Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın 3,00 km. kadar doğusundadır. Yakın civarında okul, camii, alış veriş merkezleri, yeşil alanlar, parklar bulunmaktadır.Cephe aldığı caddenin yol kaplaması asfalttır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 4 normal katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 16 daire ve 1 dükkandan ibarettir.Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Söve süslemeleri vardır. Alt kısımları yapay taş ile kaplıdır.Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramalıdır. İç kısmında ahşap rüzgarlık kapısı vardır. Merdivenleri mozaik ile kaplıdır. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 0,60 m. yüksekliğe kadar mozaik sıvalı olup üzeri plastik badanalıdır. Sahanlık pencereleri ahşap doğramalıdır. Merdiven korkulukları profil korkulukludur. Doğalgazlıdır. Bahçesi düzenlidir. Etrafı demir korkulukla çevrilidir.Binanın altında aile sağlığı merkezi bulunmaktadır.Daire mimari bodrum katta bulunan, kuzey ve batı cepheli olan dairedir.Daire fiili durumu itibari ile 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve antreden oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları ahşap kapıdır.Pencereleri ise plastik doğramalıdır. Tuvalet ve banyo zeminleri seramik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır.Tuvalet ve banyo duvarları yarıya kadar fayans ile kaplıdır. Diğer duvarları ise plastik badanalıdır. Kartonpiyer köşelikleri vardır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Doğalgazlı ve kombilidir. Brüt alanı yaklaşık 61,00 m2 dir. 3,84 m2 alanlı ek : 2 nolu kömürlük eklentisi de vardır. Dairenin net alanı ise yaklaşık 53,00 m2 dir.
Yüzölçümü : 621,00 m²
Arsa Payı : 40/621
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA-
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4490 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR