ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091987
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MALAZGİRT MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 2+1
: 59
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8333 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/8333 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 847 Ada, 7 Parsel, MALAZGİRT Mahalle/Köy, 3. Kat 7 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Malazgirt Mahallesi, Moda Sokak, 4 kapı no.lu Yılmaz Apartmanı 3. Kat No:7 Sincan ANKARA şeklindedir.Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı, 1 bodrum, zemin ve 3 normal kattan müteşekkil olup zemin ve normal katlarında 2 daire vardır. Bina dış cephesi terasit hazır sıva+akrilik boya kaplıdır. Binanın ana giriş kapısı demir doğrama kapıdır.Binanın giriş dış zemini ve İç sahanlığı mozaik kaplıdır.Merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik kaplı, merdiven yan duvarları serpme sıva+plastik boyadır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Meskende fiili durum itibariyle 2 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, Wc ve 2 adet balkonu vardır. Balkonlar oda ve mutfak çıkışlıdır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden bir kısım mutfak zemini laminat parke, bir kısım mutfak, antre, banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır.Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva +plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları sıva+plastik boya, banyo duvarları tavana kadar ve tuvalet duvarı yaklaşık 1,2 metre yüksekliğe kadar seramik kaplıdır.Mutfakta mermer tezgah ve eviye, tezgah altında ve üstünde suntalam kapak esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Mutfak balkonu PVC ile kapatılmıştır. Banyoda Hilton tipi dolaplı lavabo, duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır. WC'de lavabo ve tuvalet taşı vardır.İç kapıları kontraplak pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğal gaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Yerinde yapılan ölçümler sonucunda meskenin net alanı balkonlar hariç 59 m²'dir. Balkonların alanı 5,00 m²'dir. Balkonlar dahil bürüt alan ise 72,40 m2 dir. Mesken 2 cepheli ve güneş görür şeklindedir. Mesken boş haldedir.Kömürlük eklentisi vardır. Alanı 5,26 m²'dir. Ek 7 nolu kömürlük eklentisi vardır. Alanı 5,26 m²''dir.
Adresi : Malazgirt Mahallesi, Moda Sokak, 4 kapı no.lu Yılmaz Apartmanı 3. Kat No: 7 Sincan ANKARA
Yüzölçümü : 390,00 m²
Arsa Payı : 49/390
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:30 - 10:33 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:30 - 10:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8333 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR