ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 124 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093271
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7179 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
BATI
İCRA DAİRESİ
2019/7179 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 695 Ada, 9 Parsel, YENİKENT/29 EKİM Mahalle/Köy, 3. Kat 7 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Yenikenit - 29 Ekim mah. 783. sok. Yuşa apart. no 16/7 Sincan / Ankara şeklindedir. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu ana binanın özellikleri: Her türlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde mimari yapılaşmaları tamamlanmak üzere olan, şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir. Bina ayrık nizam, betonarme karkas yapı tarzında bodrum+zemin+3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Giriş zemini, merdivenleri, kat holleri ve yan duvarların alt kısımları mermer kaplı, yan duvarların üst kısımları ve tavanları plastik boyalıdır. Normal katlarında 2 dairesi olan binada asansör ( faal değil) elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur. Kıymet takdirine konu taşınmazın özellikleri: Dairesinin giriş kapısı çelik kapıdır. Daire antre, salon, 3 oda, mutfak, wc , banyo, ebeveyn banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Duvarları (salon ve bir odanın duvarı kağıt kaplı) ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. antrede sabit dolap vardır. Mutfak zemini seramik, duvarları kağıt kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermerit, tezgah alnı seramik kaplıdır. Tezgah alt ve üstmutfak dolapları aspiratörü ve kombisi vardır. wc zemini ve duvarları seramik kaplıdır, tavanı plastik boyalıdır. Lavabo ve wc taşı vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Dolaplı lavabo, duş teknesi, duşa kabin, duş bataryası ve klozet vardır. Ebeveyn banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Balkon zemini seramik kaplı ve Alanı 8 m² dir. İç kapıları ahşap panel kapı, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Daire güneş görmekte olup doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Halen boş durumdadır. Bağımsız bölümün net alanı (balkon dahil) 124 m² olarak ölçülmüştür.
Yüzölçümü : 664,00 m²
Arsa Payı : 88/664
İmar Durumu : dosyada mevcuttur
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:50 - 10:53 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:50 - 10:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7179 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR