ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 119 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062962
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ALCI MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5906 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/5906 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 358 Ada, 1 Parsel, TEMELLİ/ALCI Mahalle/Köy, B BLOK 8. KAT 35 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Temelli Alcı mah. 2057 cad. Küme Evler 358 ada 1 parsel B blok no 35 Sincan / Ankara şeklindedir. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu bölge ve ana bina özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina Temelli semt merkezine uzak mesafede, Sincan Belediyesinin Güneybatısında ve kuş uçuşu 23 km, Ankara Eskişehir Yoluna 3,6 km, Temelli Semt Merkezine 9 km, Alcı Bulvarına 1,3 km mesafede yer almaktadır.Keşif esnasında binanın inşaası henüz tamamlanmamış olup, fiilen çalışanda bulunmadığı görülmüştür.Parselin topoğrafik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın bulunduğu parselin çevresinde yol, su, elektrik vb. gibi kamu hizmetlerinin henüz tamamlanmadığı görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu parselde betonarme olarak yapılmış, henüz inşaası tamamlanmamış bloklu site mevcuttur. Parselin etrafı duvar ile çevrilidir. Site inşaatında toplam 115 mesken bulunmaktadır. A blok bodrum, zemin, 9 normal kat ile 39 adet meskenden oluşmaktadır. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Bina içi merdivenleri ve sahanlıkları mermer ile kaplı olup, korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Binanın inşaası ve çevre düzenlemesi henüz tamamlanmamıştır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmakta olup, keşif esnasında asansörlerin henüz tamamlanmadığı görülmüştür. Sitede henüz oturan bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu parselin çevresinde yol, su, elektrik vb. gibi kamu hizmetleri henüz tamamlanmamış olup, parsele ulaşım toprak yol ile yapılabilmektedir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın özellikleri:
Değerleme konusu gayrimenkul net 119,00 m² (balkonlar dahil); 3 oda-salon-mutfak-antre-wc-banyo-ebeveyn duş ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 8. katında bina girişine göre ön-yan tarafa, sitenin orta bahçesi ve yan parsele cepheli konumda (Kuzey-Doğu) yer alan bir dairedir. Zeminden dağılımlı ısıtma tesisatı yapılmış olup, kombi ve petekler takılı değildir. Döşemeler salon ve odalarda tesviye betonu, diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar wc, ebeveyn duş ve banyoda seramik, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları ve tezgahı ile bataryalar takılı değildir. Wc de hela taşı mevcut olup, banyoda vitrifiye elemanları takılı değildir. Elektrik bitiş malzemeleri de takılı değildir. Pencereler pvc doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Giriş kapısı çeliktir. Taşınmazın keşif esnasında boş olduğu ve bakımsız kaldığı görülmüştür. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilip dosyaya ibraz edilmiştir.
Adresi : Temelli Alcı Mah. 2057 Cad. Küme Evler 358 Ada 1 Parsel B Blok No 35 Sincan / ANKARA
Yüzölçümü : 11.455 m²
Arsa Payı : 125/14375
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:30 - 10:33 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:30 - 10:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5906 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR