ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 102 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153671
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : AKŞEMSETTİN MAH. / PLEVNE
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4734 TLMT
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/4734 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 190 Ada, 15 Parsel, AKŞEMSETTİN Mahalle/Köy, SULU ÇORAK Mevkii, 4. KAT 14 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Akşemsettin mah. Fırat cad. 49/14 Sincan / Ankara şeklindedir.Ana Gayrimenkulün Özellikleri:Kıymet takdirine konu gayrimenkul;Ankara ili, Sincan ilçesi, Akşemsettin mah. Sulu Çorak mevkii,190 ada, 15 parsel 624,00 m² yüzölçümüne sahip kargir apartman vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunmaktadır. Apartmana giriş Fırat caddesinden yapılmaktadır.Taşınmaz yaklaşık 25-30 yıllıktır.Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı,kiremit kaplama çatısı mevcuttur.Taşınmazın dış kapısı demir doğramadır. Taşınmaz girişi zemin mozaik kaplama, duvarlar ve tavan sıvalı,boyalıdır. Merdivenler ve sahanlıklar mozaik kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadır. Taşınmazda her katta 3 daire olmak üzere bodrum katta kömürlükler, sığınak,su deposu, kapıcı dairesi,16 nolu dükkan, ve bir daire,zemin ve her katta üç daire toplam 15 daire bulunmakta olup bodrum+zemin+3 kattan ibarettir.Apartmanda doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Taşınmaz 3-A yapı sınıfına girmektedir.4.Kat , 14 Bağımsız Bölüm Nolu Meskenin Özellkleri : Ankara ili, Sincan ilçesi, Akşemsettin mah. Sulu Çorak mevkii,190 ada, 15 parsel, 4.kat, 14 bağımsız bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz 4. Katta bulunmaktadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz batı cephelidir..Mesken mimari planında ve mevcut zeminde 3+1 olarak kullanılmakta,salon,mutfak,üç oda,banyo,wc ve balkondan oluşmaktadır..Meskenin dış kapısı çelik kapıdır.Salon,odalar,antre ve mutfak zemini laminant parke, duvarları ve tavanlar sıvalı boyalıdır. Salondaniki odaya giriş yapılmaktadır. Salon ve bir odanın tavanı alçıpan karton piyerlidir..Kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Antre zemini seramik, duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfakda mermerit tezgah, tezgah altı ve üstü ahşap dolap, tezgah alnı kısmi seramik,kısmi sıvalı,boyalıdır. Banyo, zemini mozaik olup 1.10 cm yüksekliğinde duvar fayans kaplı,duş fıskiyesi ve lavabo mevcut oluptavan sıvalı, boyalıdır.Tuvaletin zemini mozaik, helataşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkonun zemini mozaik kaplama, pvc kapılı açık balkondur. Isıtma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır.Mesken bulunduğu konum itibariyle yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Meskenin net kullanım alanı 102 ,00 m²'dir.Eklenti olarak 14 nolu kömürlük eklentisi vardır. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyasına ibraz edilmiştir.
Adresi : Akşemsettin Mah. Fırat Cad. 49/14 Sincan / ANKARA
Yüzölçümü : 624 m2
Arsa Payı : 39/624
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:50 - 10:53 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 10:50 - 10:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4734 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR