ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 5+1 dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077273
Şehir : Ankara / Pursaklar
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / PURSAKLAR
Oda Sayısı : 5+1
: 241
Banyo Sayısı : 4
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1151 ESAS
Muhammen Bedeli
:
560,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2019/1151 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli,Pursaklar İlçesi, Pursaklar mahallesinde kain, 95185 ada 2 parseli teşkil eden 2599,00 m2 yüz ölçümlü, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde konumlu, 99/2599 arsa paylı, 17.kat, 33 nolu"Çatı Aralı Konut" nitelikli bağımsız bölümün tamamının Vadi Botanik İnşaat Peyzaj Gıda Taahüt Ticaret Anonim Şirketi adınakayıtlı olduğu anlaşılmış olup;
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ :
Çatı aralı meskenin bulunduğu bina,Köroğlu Caddesine cepheli, üzerinde bodrum, zemin ve 17 normal katlı olarak (Asansörlü)inşa edilmiştir.Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Bina girişi, Köroğlu caddesi üzerinden,ön cepheden Zemin kat seviyesindendir .Zemin katta bina girişi,normal katlarda ise 2,17 katta ise 2 çatı aralı konut olmak üzere, binada toplam olarak 34 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
33 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ:
Bağımsız bölümün boş olduğu anlaşılmıştır. Dairenin dış kapısı dekoratif cam kaplı çelik kapıdır.Dubleks dairenin alt katında; Antre, Salon, Mutfak, Oda, Oda-Banyo, Banyo, Kiler, Balkonlar, Merdivenler, Üst katta ise; Antre, Oda, Oda, Oda, Oda-Giyinme yeri-Banyo, Banyo ve 2 terastan oluşmaktadır.Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, antre, mutfak, Banyonun zemini seramik kaplıdır. Salon, oda ve antre duvarları kağıt kaplama, salon tavanı dekoratif kartonpiyer yapılı ve boyalı,diğer tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta; duvarları kâğıt kaplama, tezgahı ve eviyesi mermerit,tezgahaltında ve üstünde suntalam gövdeli balon kapak ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır.Genel banyoda; zeminler seramik kaplama, duvarlar fayans kaplı,içinde dolaplı lavabo, klozet, kabinli duş yeri, duş bataryası ve süzgeç bulunmaktadır.Ebeveyn banyoda; zeminler seramik kaplama, duvarlar fayans kaplı, içinde ayaklı lavabo, klozet, kabinli duş yeri, duş bataryası ve süzgeç bulunmaktadır.Balkonun korkulukları alüminyumdan yapılıdır.İç kapılarıhazır panel ahşap doğrama kapıdır.
Pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır.Isınma sistemi;Merkezi(Pay ölçer) kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'nin Tanımlar başlıklı 4. maddesi, fıkra (ğ-3)'de verilen "Bağımsız bölüm net alanı" tanımı esaslarına göre; bağımsızın net alanı 241.72 m² olarak ölçülmüştür. Brüt alanı 294.18 m2 dir.
Adresi : Pursaklar (Merkez) Mah.Köroğlu Cad.No:7 Kat:17 Daire No:33 Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü : 2.599 m2 (net alanı 241.72 m²)
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Belediye sınırları imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 560.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (2. Satış gününde mevzuattaki K.D.V. Oranına göre satış yapılacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyada bulunan tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli,Pursaklar İlçesi, Pursaklar mahallesinde kain, 95185 ada 3 parseli teşkil eden 2599,00 m2 yüzölçümlü, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde konumlu, 75/2599 arsa paylı, 15.kat, 30nolu" Konut" nitelikli bağımsız bölümün tamamının Vadi Botanik İnşaat Peyzaj Gıda Taahüt Ticaret Anonim Şirketi adınakayıtlı olduğu anlaşılmış olup;
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ :
Kıymet takdiri istenen meskenin bulunduğu bina,Alperen Caddesine cepheli, üzerinde bodrum, zemin ve 17 normal katlı olarak(Asansörlü) inşa edilmiştir.Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Bina girişi, Alperen caddesi üzerinden,ön cepheden Zemin kat seviyesindendir.Bina giriş kapısıve rüzgârlığı alüminyum doğramadır. Zemin katta bina girişi,normal katlarda ise 2, 17 katta ise 2 çatı aralı konut olmak üzere, binada toplam olarak 34 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
30 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ:
Keşif esnasında, Bağımsız bölümün konut olarak kirada olduğu anlaşılmıştır.Dairenin dış kapısı dekoratif cam kaplı çelik kapıdır.Dairede; Antre, Salon, Mutfak-Balkon, Oda, Oda, Oda, Oda-Banyo, Wc 'den oluşmaktadır.Salonve odaların zemini laminant parke kaplı, antre, mutfak, Banyonun zemini seramik kaplamadır.Salon, oda ve antre duvarları kağıt kaplama, salon tavanı dekoratif kartonpiyer yapılı ve boyalı ,diğer tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta; duvarları kâğıt kaplama, tezgâhı ve eviyesi mermerit,tezgah altında ve üstünde suntalam gövdeli balon kapak ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır.Genel banyoda; zeminler seramik kaplama, duvarlar fayans kaplı,içinde dolaplı lavabo, klozet, kabinli duş yeri, duş bataryası ve süzgeç bulunmaktadır.Ebeveyn banyoda; zeminler seramik kaplama, duvarlar fayans kaplı, içinde ayaklı lavabo, klozet, kabinli duş yeri, duş bataryası ve süzgeç bulunmaktadır.Balkonun korkulukları camlı alüminyumdan yapılıdır.İç kapıları hazır ahşap doğrama kapıdır.Pencereler PVCdoğrama ve çift camlıdır Isınma sistemi;Merkezi(Pay ölçer) kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'nin Tanımlar başlıklı 4. maddesi, fıkra (ğ-3)'de verilen "Bağımsız bölüm net alanı" tanımı esaslarına göre; bağımsızın net alanı 138.54 m² olarak ölçülmüştür. Brüt alanı 151.35 m2 dir.
Adresi :Pursaklar (Merkez) Mah.Alperen Cad.No:14 Kat:15 Kapı No:30 Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü : 2.599 m2 (net alanı 138.54 m²)
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Belediye sınırları imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1151 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR